Saadet Partisi Konya merkez ilçe adaylarını açıkladı

Saadet Partisi Konya merkez ilçe adaylarını açıkladı
31 Mart yerel seçimleri için çalışmalarını yürüten siyasi partiler adaylarını bir bir açıklamaya devam ediyor. Kırsal ilçe adaylarının çoğunluğunu açıklayan Saadet Partisi Konya merkez ilçeleri Karatay ve Selçuklu için adaylarını açıkladı.

Saadet Partisi 31 Mart yerel seçimleri için Selçuklu'ya inşaat mühendisi Mustafa İsen’i Belediye Başkan Adayı olarak açıkladı. Saadet Partisi Karatay Belediye Başkan Adayı ise Muhammed Cihad Güzel, oldu.

SP Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam tarafından adaylık onay belgeleri il binasında kendilerine teslim edilen Güzel ve İsen, seçim çalışmalarına başladı.

saadet-partisi-konya-merkez-ilce-adaylarini-acikladi-selcuklu.jpg

Selçuklu Başkan Adayı Mustafa İSEN?

1988’de Konya’nın Selçuklu ilçesinde doğdu. İlköğreniminin ardından Enderun Fen Lisesi’nden mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü tamamladı. Anadolu Gençlik Derneği’nde Üniversite ve Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2012 – 2018 yılları arasında yurtiçi ve yurtdışındaki önemli altyapı ve üstyapı projelerinde çalıştı. 2020 yılından bu yana kendi firmasında faaliyetlerine devam etmektedir. İyi derecede İngilizce ve Rusça bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

saadet-partisi-konya-merkez-ilce-adaylarini-acikladi-karatay.jpg

Karatay Başkan Adayı Muhammed Cihad GÜZEL?

1990’da doğdu. İlköğreniminin ardından Karatay Enderun Fen Lisesi’nden mezun oldu. Selçuk Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünü tamamladı. Anadolu Gençlik Derneği Karatay Temsilciliği’nde çeşitli görevlerde bulundu. Saadet Partisi Konya İl Gençlik Kolları ve Karatay İlçe Teşkilatı’nda Başkan Yardımcılıkları yaptı. Isıtma, soğutma ve havalandırma alanında kendi firmasını kurdu. Önemli projelere imza attı. Faaliyetlerine devam etmektedir. İngilizce bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.