Saadet Partisinden kutlama ziyareti

Saadet Partisinden kutlama ziyareti
Sarayönü Eski Belediye Başkanı Salih Ülker, Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanı Sevim Dikmen ve Yönetim Kurulu Üyeleri Aysel Ülker, Müşerref Kutlu çalışan gazeteciler günü ve gazetemizin kuruluş yıldönümü münasebetiyle...

Sarayönü Eski Belediye Başkanı Salih Ülker, Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanı Sevim Dikmen ve Yönetim Kurulu Üyeleri Aysel Ülker, Müşerref Kutlu çalışan gazeteciler günü ve gazetemizin kuruluş yıldönümü münasebetiyle gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu.

Türk basınının çok zor şartlar altında çalıştığını belirten Salih Ülker,

“Bilgiye ulaşmanın kolay olduğu fakat doğru bilgiyi bulmanın zorlaştığı günümüzde, siz değerli basın mensubu kardeşlerimizin büyük bir özveri ile çalıştıklarının farkındayız. Bu sebeple hak ve adaletin tesisi için kaleminizden dökülen her bir sözcüğün, bizim için değeri oldukça büyüktür.

Ne yazık ki AK Parti iktidarında basının tamamen bağımsız olarak gerçekleri yazabildiğini söyleyebilmemiz pek mümkün değil. İktidar oluşturduğu baskı ile gerçekleri dile getirenlere anında baskı uyguluyor ve susturuyor. En basit örneği damat Bakanın istifa haberini medya kuruluşları birkaç gün yazamadılar bile. Çünkü nasıl bir tepki alacaklarını bilemediler. Ancak baskılar ne kadar çok olursa olsun bu zorbalığa direnecek gerçek gazeteciler de var bu memlekette” şeklinde konuştu.

Sarayönü Manşet Gazetesi’nin tarafsızlık ilkesiyle örnek bir duruş sergilediğini belirten Ülker; “Sarayönü Manşet Gazetesi birçok medya kuruluşunun aksine tarafsız duruşuyla, yaptığı haberlerle herkesin takdirini kazanmıştır.  İlçemizin gözbebeği durumuna gelen gazetemiz siyasi partilerden sivil toplum kuruluşlarına, resmi kurumlardan özel kuruluşlara kadar her kesimin sesi oldu. Sanayicisinden siyasetçisine, sporcusundan müdürüne, esnafından simitçisine kadar herkes Salı gününü iple çekiyor. Bunun aynen devam etmesi için herkes destek olmalı.

Bu kutsal vazifenizde bizlerin desteği her zaman sizlerle olacaktır. Bu duygularla 10 Ocak 1961 yılından itibaren “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak andığımız bu önemli günde, siz değerli basın mensuplarını içtenlikle tebrik ediyoruz.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.