Sabah namazında buluştular

Sabah namazında buluştular
Sarayönü İlçe Müftülüğü, pandemi dönemi nedeni ile ara verilen “Sabah namazında buluşuyoruz” etkinliğini yeniden başlattı. Etkinlik Cuma günü Çarşı Camiinde gerçekleştirildi.Sarayönü İlçe Müftülüğü Gençlik...

Sarayönü İlçe Müftülüğü, pandemi dönemi nedeni ile ara verilen “Sabah namazında buluşuyoruz” etkinliğini yeniden başlattı. Etkinlik Cuma günü Çarşı Camiinde gerçekleştirildi.

Sarayönü İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünün Merkez Çarşı Camii’nde gerçekleştirdiği programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Programda Kur’an-ı Kerim tilaveti, dua, sohbet ve tesbihat sonrası katılımcılara ikramlar yapıldı.

Sabah namazında buluştular

Tesbihat, Kuran-ı Kerim ile duygulu anlar yaşandı. Vatandaşlar duaya hep birlikte “Amin” dediler. Cemaatle kılınan sabah namazının ardından Sarayönü İlçe Müftüsü Alattin Alğan cami cemaatine hitap etti.

Alğan, “İlçe Müftülüğümüzün düzenlemiş olduğu sabah namazı buluşması programımıza iştirak eden vatandaşlarımıza bu örnek davranışlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Genciyle yaşlısıyla camide bir araya gelip namaz kılmak, namazı camide eda etmek çok anlamlı ve örnek bir davranıştır.

Bu anlamlı etkinlik ve mübarek Cuma gününün sabahında, geçtiğimiz günlerde Bartın’da kömür ocaklarında gerçekleşen faciada hayatlarını kaybeden işçi kardeşlerimize de Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve sevenlerine ise başsağlığı diliyoruz.”

Sabah namazında buluştular