Saçı dökülenler bu yemeği asla yememeli! Canan Karatay kellik yapan yemeği açıkladı

Saçı dökülenler bu yemeği asla yememeli! Canan Karatay kellik yapan yemeği açıkladı
Saç dökülmesinden şikayetçi olanların bu yemeği tüketmesi önerilmiyor. Canan Karatay'ın açıklamaları sık sık dikkat çekerken bu defa pilavın saç döktüğünü iddia etti. İşte saç dökülmelerinde pilavın etkisi...

Canan Karatay'ın açıklamaları tartışma konusu olurken ünlü beslenme uzmanından bu defa pilav tüketenler hedef haline alındı. Pirinç pilavının yoğu karbonhidrat içermesiyle bağlantılı olarak saç dökülmesine yol açtığını savundu. Pilav saç döker mi? İşte tüm detaylar haberimizde.

Uzmanlarda pilavın direkt saç dökülmesinde etkili olduğunu söylerken Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Timuçin Arslanoğlu, pirinç pilavının saç dökülmelerine neden olmadığını açıkladı. Hormonal değişiklikler, sağlık problemleri, genetik faktörler ve stres gibi durumlar saç dökülmelerine neden olarak gösterilir. Pilav yemenin doğrudan saç dökülmesiyle ilişkilendirilmesinin doğru olmadığının altını çizdi.

saç dökülmeleri

CANAN KARATAY'DAN SAÇ DÖKÜLMELERİNE ÇÖZÜM

Prof. Dr. Canan Karatay, yaptığı açıklamalarda pilavın içerisinde yüksek orada karbonhidrat olmasından kaynaklı saç dökülmelerin yaşanabileceğini savundu. Bunun nedeni olarak pilavın içerisinde çok fazla karbonhidrat olduğunu belirtti. Saç kökleri zayıflamasıyla saç dökülmeleri yaşanmaktadır. Karatay, erkeklerde ise saç dökülmelerinin önüne geçmek için pilav tüketiminin azaltılması gerektiği açıklandı.

SAÇ DÖKÜLMESİNİN NEDENLERİ

Saç dökülmelerine neden olabilecek birden fazla durum söz konusudur. Saç dökülmeleri kişiden kişiye farklılık gösterirken genetik faktörler başlıca yer alır. Ailelerde ki saç dökülmeleri genetik olarak bilinir ve anne ya da babadan geçebilir. Hormonal değişikliklerde aynı şekilde neden gösterilir.