Sağlıkçılarımız övgünün en büyüğünü hak ediyor

Sağlıkçılarımız övgünün en büyüğünü hak ediyor
Sarayönü Devlet Hastanesi Başhekimi ve Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Dr. Ahmet Uzunay, yayınladığı 14 Mart Tıp bayramı mesajında 2021’in “sağlık çalışanları yılı” ilan edildi ancak sorun ve beklentilerinin çözümüne...

Sarayönü Devlet Hastanesi Başhekimi ve Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Dr. Ahmet Uzunay, yayınladığı 14 Mart Tıp bayramı mesajında 2021’in “sağlık çalışanları yılı” ilan edildi ancak sorun ve beklentilerinin çözümüne dair henüz bir ümit ışığı göremediklerini bildirdi.

Uzunay, somut adımlar atılması gerektiğine değinerek, “Bolca alkış, bir o kadar takdir ve teşekkür alıyorlar. Ancak bir türlü sesleri duyulmuyor, sorunları çözüme kavuşturulmuyor, yüzleri güldürülmüyor.  Fedakârlıkları, alın terleri, mücadeleleri, canlarını ortaya koymaları, bir türlü yetmiyor sorunlarının çözümüne.  Hak etmediklerini ya da hakları olmayanları değil, alın terlerinin ve mücadelelerinin karşılığını istiyorlar” dedi.

14 Mart Tıp Bayramını tüm sağlıkçılar bayram havasında kutlamak istediklerini dile getiren Uzunay şunları söyledi:

“Sağlık çalışanlarımız hakkaniyetsiz ve adaletsiz döner sermaye sistemi son bulsun istiyorlar. Can yakan, alın terini yok sayan bu sistemin yerine, ödemelerin hastane bütçesinden değil, merkezi bütçeden karşılandığı yeni bir modele geçilmesini istiyorlar. Bu sayede gelirlerinin, hastanelerin gelirlerine bağlı olmaktan çıkacağını çok iyi biliyorlar. Bu durum aynı zamanda haksız ücret dağılımının son bulması demektir. Bunun yanında, hakkaniyetli iş güvencesi herkesin hakkı olduğu için sözleşmeli istihdam modeline son verilsin istiyorlar. Çünkü aynı iş yerinde aynı işi yapıp da birbirlerinden çok farklı mali, özlük ve sosyal haklara sahip olmak kabul edilecek bir durum değildir.”

Sağlık çalışanlarının ağır iş yükü altında öteden beri ezildiğini herkesin bildiğine işaret eden Uzunay, “Sağlık-Sen Konya Şubesi olarak tüm hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını en içten dileklerimizle kutluyoruz.” Dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.