Şampiyonluk kadrosu şekilleniyor

Şampiyonluk kadrosu şekilleniyor
Sarayönü Belediyespor, Bölgesel Amatör Lig'de 2017-2018 sezonunu şampiyon olarak tamamlayıp 3. Lig'e merhaba demeyi kafasına koydu. Hareketlenen transfer piyasasında ince eleyip sık dokuyan Sarayönü Belediyespor transfer komitesi,...

Sarayönü Belediyespor, Bölgesel Amatör Lig'de 2017-2018 sezonunu şampiyon olarak tamamlayıp 3. Lig'e merhaba demeyi kafasına koydu. Hareketlenen transfer piyasasında ince eleyip sık dokuyan Sarayönü Belediyespor transfer komitesi, kadrosuna önemli oyuncuları kattı. Sarayönü Belediyespor, iç transferde takım iskeletini korumasının ardından dış transfere hızlı bir giriş yaptı. Transferde taarruza kalkan yeşil siyahlılar, hafta arasında kadrosuna 7 oyuncu daha kattı. Göz dolduran transferlere imza atan temsilcimizin, şampiyonluk için mücadele edecek kadrosu da şekillenmeye başladı. Transfer komitesi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında takıma, bu ligi çok iyi bilen 5 tecrübeli oyuncu dahil edilirken, kadroda 2 tane de genç yeteneğe yer verildi. İç transferlerle birlikte anlaşılan oyuncu sayısı 15'i bulurken, bir tane de siyahi bir yabancı oyuncu transfer edileceği bilgisi edinildi. Bu transferin yanı sıra kadro, Konyaspor altyapısından alınacak oyuncularla desteklenecek. Mütevazi gibi görünen, mücadele yapısı üst düzeyde bir takım oluşturan Sarayönü Belediyespor, bu yıl çok para harcayıp lobi yapanın değil, çok isteyip çok mücadele edenin şampiyon olacağını kanıtlamak istiyor.

Bölgesel Amatör Lig'de 2017-2018 sezonu için hazırlıklarına hız kazandıran Sarayönü Belediyespor, transfer bombalarını ardı ardına patlatmaya devam ediyor. Bölgesel Amatör Ligde mücadele ettiği 7 yıl boyunca edindiği tecrübeler ışığında bu yıl farklı bir transfer stratejisi izleyen yeşil siyahlılar koruduğu iskeleti, nokta transferlerle güçlendiriyor. Mücadele yapısı yüksek olan takım iskeletini koruyan temsilcimiz, dış transferde, mevkisinin piri olan ve yetenekli ayaklara sahip oyuncularla anlaşarak, şampiyonluk hedefi olan bir takım oluşturuyor.

Dış transfer çalışmaları kapsamında belirlediği oyuncularla masaya oturan Sarayönü Belediyespor yönetimi ve teknik heyet, Muhammet Özdemir, Aytaç Solunoğlu, Abdurrahman Şahan, Serkan Kaya, Mehmet Ali Üzgü ve Hakan Koç ile el sıkıştı. İç transferde görüşme kararı alınan bir başka oyuncu olan Hüseyin Serhat Cihan ile de yeniden nikah tazelendi.

Forvet, orta saha, savunma ve kanatlara transfer edilen bu oyuncuların yanı sıra Konyaspor altyapısından, takımda direk oynayabilecek 3 genç yetenekle anlaşma sağlanacak. Ayrıca siyahi bir yabancı oyuncunun da kadroya katılacağı öğrenildi.