Sarayönü kent güvenliği artıyor

Sarayönü kent güvenliği artıyor
Sarayönü'nde başlatılan çalışmalar kapsamında Kent Güvenlik Yönetim Sistemi projesi faaliyete geçiyor. Çalışmalar kapsamında ilçenin 16 farklı noktasında 40 kamera denetim sağlanacak.Edinilen bilgiye göre, Milli Savunma Bakanlığı'na...

Sarayönü'nde başlatılan çalışmalar kapsamında Kent Güvenlik Yönetim Sistemi projesi faaliyete geçiyor. Çalışmalar kapsamında ilçenin 16 farklı noktasında 40 kamera denetim sağlanacak.

Edinilen bilgiye göre, Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından hayata geçirilen proje kapsamında ilçe merkezinde toplam 16 ayrı noktaya kameralı güvenlik sistemi kuruluyor. Devam eden alt yapı çalışmalarının yanı sıra ilçeye 10 tane kent güvenlik sistemi, 6 tane plaka tanıma sistemi kurulacak. İlçede bulunan mevcut 20 adet kameraya ek 40 kameranın daha faaliyete geçmesi ile birlikte Sarayönü'nde ki güvenlik üst düzeye çıkacak. İlçe giriş çıkışları ve merkez kontrol altına alınacak.

Çalışmalar kapsamında belirlenen yerlere direkler dikilerek, alt yapı çalışmalarının bir bölümü tamamlandı. Fiber optik kabloların çekilmesi ve kameraların takılması ile birlikte yaklaşık bir ay sonra sistemin faaliyete geçmesi bekleniyor. Sarayönü İlçe Emniyet Amirliği'ne kurulacak yönetim sistem odasının yanı sıra bu sistem Ankara merkezden kontrol edilebilecek.

Sistemle birlikte ilçeye kurulan 16 ayrı noktadaki güvenlik kameralarından ilçedeki hareketlilik 24 saat boyunca güvenlik güçleri tarafından takip edilecek.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, "Özellikle giriş çıkışlara yerleştirilecek olan 6 adet Plaka Tanıma Sistemi (PTS) ve 10 farklı noktaya yerleştirilecek olan hareketli ve sabit kameralar sayesinde ilçemize araç giriş çıkışları güvenlik altına alınmış olacak. Ayrıca asayiş açısından ilçemize büyük kazanç sağlayacak. Sistem kısa sürede bitirilecek." denildi.