Sarayönü’nde etliekmek fiyatı değişmedi

Sarayönü’nde etliekmek fiyatı değişmedi
Konya’nın eşsiz lezzeti etliekmek ve etliekmek hamuruna geçtiğimiz hafta zam yapıldı. Artış sonrası 180 gram etliekmek ve pide hamurunun fiyatı 7 liraya yükseldi. Tek etliekmeğin fiyatı ise 80 lira oldu. (adsbygoogle = window.adsbygoogle...

Konya’nın eşsiz lezzeti etliekmek ve etliekmek hamuruna geçtiğimiz hafta zam yapıldı. Artış sonrası 180 gram etliekmek ve pide hamurunun fiyatı 7 liraya yükseldi. Tek etliekmeğin fiyatı ise 80 lira oldu.

Sarayönü’nde ise lokantalar yapılan bu zammı fiyatlarına yansıtmadı. Sarayönü’nde etli ekmek ve pide hamurunun fiyatı 4 lira, tek etli ekmek fiyatı ise 40 liradan satışa sunulmaya devam ediyor.

Sarayönü Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hasan Koçaş, vatandaşlarda yanlış bir algı oluştuğunu, Sarayönü’nde etli ekmek fiyatının değişmediğini belirtti.

Hasan Koçaş

Vatandaşların oluşan bu algı yüzünden lokantalara gitmediğini ve esnafların mağdur olduğunu belirten Koçaş açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Konya Merkezde geçtiğimiz hafta etli ekmek ve pide hamuruna yapılan zamla birlikte tek etli ekmeğin fiyatı 80 liraya yükseldi. İlçemizde ise durum tamamen farklı.

Sarayönü’nde etli ekmek eski fiyatından müşterilere sunulmaya devam ediyor. Konya’da durumun farklı olmasının birçok sebebi var, lokantalar oldukça büyük, çalışan sayısı fazla, kira giderleri faturalar vs üst üste bindiği zaman zam yapılması kaçınılmaz olabilir. Ama ilçemiz için bu durum geçerli değil.

Sarayönü’nde lokantalarda tek etli ekmek fiyatı hala 40 lira. Vatandaşlarımızdan oluşan bu algıya itibar etmemelerini rica ediyorum. Etli ekmek hamuru ve tek etli ekmek fiyatına güncelleme gelirse biz zaten sosyal medyadan ve yerel gazetemizden duyurusunu muhakkak yaparız.

Esnafımız oluşan bu algıdan ötürü oldukça mağdur oldu. Esnaflarımız artan hayat pahalılığını ve enflasyonu müşterilerine yansıtmamak için ellerinden gelen çabayı sonuna kadar göstermektedir.” şeklinde konuştu.