Sarayönü’ne baharda kar yağdı

Sarayönü’ne baharda kar yağdı
Geçen sene son 10 yılın en şiddetli kar yağışını yaşayan Sarayönü, bu sene kurak geçen kış mevsiminin ardından Mart ayının ikinci yarısında karla karşılaştı. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});]]>Bahar...

Geçen sene son 10 yılın en şiddetli kar yağışını yaşayan Sarayönü, bu sene kurak geçen kış mevsiminin ardından Mart ayının ikinci yarısında karla karşılaştı.

Bahar mevsiminin başlamasının ardından Sarayönü'nde kar sürprizi yaşandı. Geçtiğimiz günlerde sıcak bir hava geçiren ve mevsim normallerinin üstünde seyreden Sarayönü, son günde havaların aniden soğumasıyla birlikte Pazar günü karlı güne uyandı.

Zaman zaman şiddetini artıran kar, bir çok yeri beyaza bürürken, çocuklar ise o anlarda keyifli vakit geçirdi. Başta Sarayönü Merkez olmak üzere 26 mahallenin neredeyse tamamına kar yağarken, bu duruma en çok sevinen üreticiler oldu

Kurak geçen kış mevsiminin ardından bölgenin susuzluk tehlikesi ile karşı karşıya kalmasının ardından vatandaşlar kar yağışının tam zamanında geldiğini belirterek kar manzaralarını sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Kuraklık tehlikesinin bir nebze azalması ile birlikte Ziraat Teknikeri Halil İbrahim Turan sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, “Uzun zamandır yağmur ve kara hasrettik. Allah bugüne nasip etti. Önceden biraz yağmur yağdı sonrada kar yağışını gördük. Mart ayına gelmemize rağmen istediğimiz yağışlar olmadı. Topraklarımız uzun zamandır susuz kalmıştı. Kar yağışı berekettir. Toprağı besler. Umarım hasret kaldığımız yağışlara kavuşuruz. Rabbim bol yağışlı ve afetsiz günler göstersin.” dedi.