Sarayönü’ne iki taşıt, bir yaya üst geçidi yapılacak

Sarayönü’ne iki taşıt, bir yaya üst geçidi yapılacak
Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, ilçenin iki önemli demiryolu hemzemin geçidine taşıtlar için üst geçit yapılacağı müjdesini verdi. Yatırım çalışmaları kapsamında yeni düğün salon karşısına da yaya üst geçidi...

Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, ilçenin iki önemli demiryolu hemzemin geçidine taşıtlar için üst geçit yapılacağı müjdesini verdi. Yatırım çalışmaları kapsamında yeni düğün salon karşısına da yaya üst geçidi yapılacak. Yatırımlarla ilgili TCDD 7. Bölge Müdürü Adem Sivri ilçesi ziyaret eden Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak ile görüştü. Solak, ihale sürecinin de tamamlandığı bilgisini paylaştı.

Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, ilçemizi ikiye ayıran demiryolu için iki noktaya taşıtlar için bir noktaya da yayalar için üst geçit yapılacağını duyurdu.

Demiryolu hattının ilçenin tam orasından geçtiğini anımsatan Solak, “Bu durum gelişen ilçemiz açısından bazı ihtiyaçları doğurmuştur. Geçtiğimiz dönem içerisinde 3. Etap TOKİ konutlarını çarşıya bağlayan yolla kesişen demiryolu hemzemin geçidine ve sanayi yoluyla demiryolunun kesiştiği hemzemin geçide araçlar için üstgeçit yapılması talebimizi TCDD’ye iletmiştik. Yine aynı şekilde yeni düğün salonunu çarşıya bağlamak için yaya üst geçidi talebi iletmiştik.” diye konuştu.

Taleplerinin uygun bulunmasıyla birlikte yatırım çalışmalarının başladığını kaydeden Solak, şöyle konuşdu:

“Yaptığımız bu çalışmalarda taleplerimiz proje haline dönüştürüldü ve ihale süreci tamamlandı. TCDD 7. Bölge Müdürü Adem Sivri bey ilçemizi ziyaretiyle yapılacak olan bu işlerin müjdesini verdi. Yaptığımız görüşmelerde Organize Sanayi Bölgemize de hizmet vermesini planladığımız demiryolunun makasla ayrılarak ek bir hatla OSB içerisine ulaşması için de bölge müdürümüzden söz aldık. İlçemizden geçen bu demiryolu hattının sinyalizasyonunun elektrikli hale getirilmesi de gerçekleştirilmiş olacak.”

Solak, şöyle devam etti:

“Ülkemiz açısından TCDD gerek yolcu gerekse yük taşımacılığında hak ettiği yere ulaşacaktır. Özellikle hükümetimiz döneminde hızlı tren yatırımları, sonsuz ray yatırımları, yük taşımacılığına yönelik yatırımlar ile sinyalizasyon açısından gelişmeler yeni bir çığır açmıştır. İlçemizde bu güzel yatırımlardan yararlanmaktadır. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız ile TCDD 7. Bölge Müdürlüğümüze teşekkür ederiz.”