Sarayönü’ne yeni atanan hekimler göreve başladı

Sarayönü’ne yeni atanan hekimler göreve başladı
Sağlık Bakanlığının 106. dönem ataması ile Sarayönü Devlet Hastanesi’nin acil bölümüne atanan 7 pratisyen hekim geçtiğimiz hafta görevine başladı.Hekimlerin görevine başlamasını ardından Sarayönü Devlet Hastanesi acil...

Sağlık Bakanlığının 106. dönem ataması ile Sarayönü Devlet Hastanesi’nin acil bölümüne atanan 7 pratisyen hekim geçtiğimiz hafta görevine başladı.

Hekimlerin görevine başlamasını ardından Sarayönü Devlet Hastanesi acil bölümünün hekim ihtiyacı tamamlanmış oldu.

Sağlık Bakanlığının 106. dönem ataması ile birlikte Sarayönü Devlet Hastanesi’nin acil bölümüne atanan Prt. Tbb Dilruba Özev, Gizem Öznohutçu, Hatice Aykaç, Hazime  Büşra Orman, Tuğba Akbaba, Ali Koçyiğit, Yılmaz Çolak ve Kasım Bataş Pazartesi günü iş başı yaparak, hastaları tedavi etmeye başladı.

Yeni atanan hekimlerden Kasım Bataş, Rahmetli Hekim Kasım Bataş’ın torunu, Gizem Öznohutçu’nun ise annesi Sarayönülü.

Sarayönü Devlet Hastanesi olarak bölge hastanesi görevi gördüklerini belirten Başhekim Dr. Ahmet Uzunay “Gerek hekim kadrosu ve gerek teknik donanımını arttırıp geliştirerek bölgemizin insanlarına daha iyi hizmet verme gayretindeyiz. Şu anda hastanemize ataması yapılan 7 yeni hekimimiz ile birlikte acil bölümünde oluşan hekim ihtiyacımız tamamlanmış oldu. Bölgemizin hastanesi olarak görev yapan hastanemize bakanlığımızdan değişik branşlarda da hekim ataması yapılmasını bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Sarayönü Manşet Gazetesi olarak yeni atanan hekimlerimize görevlerinde başarılar dileriz.