Sarayönü’nü play-off heyecanı sardı

Sarayönü’nü play-off heyecanı sardı
Bölgesel Amatör Lig’de grup şampiyonluğunu haftalar önce garantileyen Sarayönü Belediyespor’da play-off heyecanı yaşanıyor. Niyazi Kart yönetimindeki yeşil-siyahlı takım, uzun yıllardır hasretini çektiği 3. Lig’e çıkmak...

Bölgesel Amatör Lig’de grup şampiyonluğunu haftalar önce garantileyen Sarayönü Belediyespor’da play-off heyecanı yaşanıyor. Niyazi Kart yönetimindeki yeşil-siyahlı takım, uzun yıllardır hasretini çektiği 3. Lig’e çıkmak için kenetlendi. Sarayönü ekibi, diğer grubun birincileri ile play-off karşılaşmalarına çıkacak ve 3. Lig’e yükselecek 9 takımdan biri olmaya çalışacak.

Bölgesel Amatör Lig'de 2021-22 sezonu normal sezon sona erdi. 26 grup şampiyonu belli oldu. Bir grupta eşitlik olduğu için baraj oynanacak. Her bölgedeki üç takım, tarafsız sahada tek devreli lig usulüne göre karşılaşacak ve grup şampiyonu toplam 9 takım 3. Lig'e çıkacak.

Sarayönü Belediyespor’un ilk rakibi henüz netleşmezken, play-off maçlarının tarihleri belli oldu. Play-off’ta ilk maçlar 18 Nisan Pazartesi, ikinci maçlar 20 Nisan Çarşamba, 3. maçlar da 22 Nisan Cuma günü oynanacak. Maçların nerede oynanacağı ve fikstür ise önümüzdeki günlerde netleşecek.

TFF’nin bu sezonki statüsüne göre terfi karşılaşmaları daha önce hiç uygulanmayan bir yöntemle icra edilecek.

2021-2022 sezonunda BAL, her biri üç ayrı gruptan oluşan 9 bölgede, toplam 27 grupta oynanarak tamamlandıktan sonra 4’ncü bölgenin diğer iki gurubunda şampiyon olan iki takımla Sarayönü Belediyespor finallerde karşılaşacak.

Üç şampiyonun arasından belirlenecek şampiyonlar şampiyonu ise 3.Lig’e çıkacak. Terfi maçları lig maçlarına benzer şekilde tek devreli puan usulüne göre oynanacak. Üç takım birbiriyle karşılaşacak ve en çok puan toplayan ekip birinci olarak 3.Lig’e yükselecek.

Sarayönü Belediyespor’un şampiyonluğunun ardından diğer gurupların şampiyonları da kesinleşti. 4. Bölge 1. Grup’ta Adana temsilcisi Adana 1954 Futbol Kulübü şampiyonluk ipini göğüslerken, 4. Bölge 3. Grup’ta ise Antalya temsilcisi Kepez Belediyespor şampiyon oldu.

Adana 1954 Futbol Kulübü 18 karşılaşmanın 14’ünü kazanırken, 1’ini beraberlikle tamamlayıp 3 karşılaşmada mağlup oldu. Toplamda 57 gol atan Adana temsilcisi, kalesinde 13 gol görerek 43 puan topladı.

Kepez Belediyespor 18 karşılaşmanın 12’sini kazanırken, 4’ünü beraberlikle tamamlayıp 2 karşılaşmada mağlup oldu. Toplamda 38 gol atan Antalya temsilcisi, kalesinde 12 gol görerek 40 puan topladı.

Temsilcimiz Sarayönü Belediyespor ise 18 karşılaşmanın 14’ünü kazanırken, 4’ünü beraberlikle tamamladı. Ligi namağlup tamamladı. Toplamda 43 gol atan temsilcimiz, kalesinde sadece 7 gol gördü. Grubunu ise 46 puanla tamamladı.