Seçim için 14 Mayıs mesajı

Seçim için 14 Mayıs mesajı
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan seçim tarihine ilişkin olarak, "Biz de 'Artık hiçbir şey eskisi olmayacak' diyerek hükümete gelmiştik. Şimdi de 'Söz de karar da gelecek de milletindir' diyerek milletin desteğine...

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan seçim tarihine ilişkin olarak, "Biz de 'Artık hiçbir şey eskisi olmayacak' diyerek hükümete gelmiştik. Şimdi de 'Söz de karar da gelecek de milletindir' diyerek milletin desteğine talibiz. Milletimiz 73 yıl sonra aynı gün altılı masaya yanıtını verecek. Vesayet heveslilerine rağmen Türkiye Yüzyılı'nı başlatacağız" dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şimdi de 'yeter, söz de karar da gelecek de milletindir' diyerek 2023'te milletimizin desteğine talibiz." dedi.

"Sözü de kararı da geleceği de tayin hakkını milletimize bırakmayan, istemeyen vesayet heveslilerine rağmen Türkiye yüzyılını başlatacağız." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

"Milletimiz 73 yıl sonra aynı gün, altılı masa diye karşımıza çıkan bu darbe şakşakçılarına, kifayetsiz muhterislere yeter diyecektir.

Milli iradenin en yüksek makamı olan Meclisimizden meydan okuyorum; ne yaparsanız yapın yine başaramayacaksınız.

Altılı masa işi çıktığından beri oraya bulaşan herkesin çamur siyaseti yarışına girişmelerini esefle takip ediyoruz."

"Bir ülkenin ordusuna ve savunma sanayine ancak bunları kendine tehdit olarak görenler saldırır." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Baykar'ın nezdinde tüm şirketleri, ürünleri, çalışanları ve başarılarıyla savunma sanayimizin tamamı hedef alınıyor." ifadesini kullandı.

 

İYİ Parti ve CHP'den 14 Mayıs yorumu

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim için 14 Mayıs tarihini işaret etmesinin ardından İYİ Parti ve CHP'den ilk yorum geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, grup toplantısındaki konuşmasında, "Milletimiz 73 yıl sonra bir kez daha aynı gün, altılı masa diyerek karşımıza çıkan bu darbe şakşakçılarına, bu kifayetsiz muhterislere, bu müstemleke heveslilerine 'yeter' diyecektir" dedi.

Erdoğan'ın seçimin 14 Mayıs'ta yapılacağının sinyalini verdiği açıklamasına muhalefetten yanıt geldi.

Akşener: Mayıslar bizimdir!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine karşılık Twitter hesabından "Mayıslar Bizimdir!" paylaşımını yaptı.

CHP'li özkoç: 6 Nisan’dan sonraki seçim saray içindir

TBMM'de basın toplantısında değerlendirmelerde bulunan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ise, "Seçim tarihini belirlemişsin hayırlı olsun. Demişisin ki; Mayıs'ın 14'ü... Bir kere daha sözünün arkasında duramadın. Seçim haziranda, zamanında olacak demiştin. O sözünü dahi tutamadın. Biz sana dedik ki; 6 Nisan'dan önce seçim olursa bu millet içindir, 6 Nisan'dan sonraki seçim Saray ve senin koltuğun içindir'" dedi.

Özkoç açıklamasının devamında şunları kaydetti:

"Sen milleti düşünmediğin için kendin için bir seçim tarihi belirledin. Biz millet olarak uymak zorundayız ama bu millet umut ediyorum ki son kez senin aldığın bir karara uymak zorunda kalır. Umut ediyorum ki Türkiye, ortak akılla hareket eden parlamenter sistemde güçler ayrılığında tekrar itibarlı bir Türkiye Cumhuriyeti noktasına gelir."