Selçuk Üniversitesi bilim camiası için önemli organizasyon

Selçuk Üniversitesi bilim camiası için önemli organizasyon
Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı tarafından “12. Uluslararası Balkan Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği (BAPRAS) Kongresi” düzenlendi.Selçuk Üniversitesi...

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı tarafından “12. Uluslararası Balkan Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği (BAPRAS) Kongresi” düzenlendi.

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde kongre öncesi 10 eğitimci, canlı ameliyatlar ve kurslarla dünyanın farklı ülkelerinden gelen 30'un üzerinde doktora eğitim verdi. Kongrede katılımcılara estetik ve plastik cerrahiyle ilgili yeni gelişmeler hakkında bilgiler aktarıldı. İngilizce düzenlenen kongrede, canlı ameliyatlar ve uygulamalarla katılımcılara pratik bilgiler de verildi. Kongre çerçevesinde Türkiye'nin yanı sıra Kazakistan, Kırgızistan, Azerbaycan ve Özbekistan'ın katılımıyla Türk Cumhuriyetleri Plastik Cerrahi Zirvesi de yapıldı.

Kongrede konuşan Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Türkiye Yüzyılı'na girerken birçok alanda dikkat çekici gelişmelere tanık olunduğunu belirterek, “Bugün Türkiye, plastik cerrahi alanında dünyanın 5. ülkesi konumunda. Selçuk Üniversitesi olarak eğitim, araştırma ve sağlık hizmetlerinde önemli adımlar attık. Tıp, Hemşirelik, Diş Hekimliği, Eczacılık ve Sağlık Bilimleri Fakültelerine ev sahipliği yaparak sağlık bilimlerine büyük önem veriyoruz. Bu fakültelerin varlığı aynı zamanda halk sağlığına bütünsel bir yaklaşıma olan bağlılığımızı da yansıtıyor. Sağlıkta ileri teknolojilerin dönüştürücü gücüne inanıyoruz.” dedi.

HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.