Seydişehirli Ali Nergiz yılın ahisi oldu

Seydişehirli Ali Nergiz yılın ahisi oldu
Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Aypar, 36. Ahilik Haftası'nda Konya Ahisi seçilen Seydişehirli sıcak demirci ustası Ali Nergiz’i tebrik etti.Temeli, güzel ahlak, cömertlik, helal kazanç, olan Ahilik'in kuruluşunun,...

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Aypar, 36. Ahilik Haftası'nda Konya Ahisi seçilen Seydişehirli sıcak demirci ustası Ali Nergiz’i tebrik etti.

Temeli, güzel ahlak, cömertlik, helal kazanç, olan Ahilik'in kuruluşunun, ülkemizde kutlanmaya başlamasının 36. yıldönümü tüm yurtta kutlanıyor.

Geleneksel olarak kutlanan Ahilik Haftası’nda bu yıl Konya Ahisi Seydişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İbrahim Aypar, “Ahilik, Türk örf ve adetleri ile İslam inancını birleştiren bir düşünce sistemi ve yaşam tarzıdır. Sadece esnaflar için değil, toplumun her kesimi için önemli değerler içerir. Ahiliği sosyal ve ekonomik hayatımızın bir parçası olarak görmeliyiz. Başta Ahiliğin kurucusu Ahi Evran olmak üzere, tüm üyelerimizin, esnaf ve sanatkârımızın haftasını kutlar, hayırlı bol bereketli kazançlar dilerim.” dedi.