Seyyah Halk Müziği konseri düzenlendi

Seyyah Halk Müziği konseri düzenlendi
Sarayönü Belediyesi ve Sarayönü Mehmet Emine Akdoğan Anadolu Lisesi’nin işbirliği ile kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Perşembe günü akşamı Anadolu Şehir Meydanında Seyyah Halk Konseri düzenlendi.Sarayönü Mehmet...

Sarayönü Belediyesi ve Sarayönü Mehmet Emine Akdoğan Anadolu Lisesi’nin işbirliği ile kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Perşembe günü akşamı Anadolu Şehir Meydanında Seyyah Halk Konseri düzenlendi.

Sarayönü Mehmet Emine Akdoğan Lisesi Müzik Öğretmeni Ahmet Bekmezci tarafından hazırlanan Türk Halk Müziği konserine Sarayönülü vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Sarayönü Belediyesi ve Sarayönü Mehmet Emine Akdoğan Anadolu Lisesi’nin işbirliği ile Perşembe günü akşamı Anadolu Meydanında Seyyah Halk Konseri düzenlendi. Konserin düzenlemesini ise Sarayönü Mehmet Emine Akdoğan Lisesi Müzik Öğretmeni Ahmet Bekmezci yaptı.

Etkinliğe Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, Sarayönü İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, Sarayönü İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ferhat Koçak, İlçe Emniyet Amiri Hasan Korkmaz, siyasi parti yöneticileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Ardından kürsüye gelen Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak;

“Sarayönü Belediyesi olarak rutin yaptığımız belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra Türk kültürünü daima canlı tutmayı hedeflemekle birlikte; kültürel, sanatsal, bilimsel ve milli değerlere duyarlı kültürel ve sanatsal etkinlikleri ilçemizde gerçekleştiriyoruz.

Mehmet Emine Akdoğan Anadolu Lisesi ile birlikte düzenlediğimiz ve kültürel mirasımız olan Türk Halk Müziği'nin seçkin eserlerinin seslendirileceği bu güzel konserden hepinizin büyük keyif alacağını düşünüyorum.

Bundan sonra da sosyal belediyecilik gereği benzer etkinliklerimiz olacaktır. Kültürel zenginliklerimize ve değerlerimize katkıda bulunmak bizim için gurur vesilesidir” şeklinde konuştu.

Birbirinden özel türkülerin seslendirildiği konser programında, Türk Halk Müziği eserleri ve çeşitli yörelerden türküler, müzik öğretmeni Ahmet Bekmezci’nin koro şefliğini Mehmet Emine Akdoğan Lisesi ‘Türk Halk Müziği’ korosu tarafından seslendirildi.

Yaklaşık 2 saat süren konser, izleyicilerin yoğun katılımı ve zaman zaman müziklere eşlik etmesiyle ilgi ile takip edildi.

Programın sonunda Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, Müzik Öğretmeni Ahmet Bekmezci’ye plaket takdim etti.