Sezai Karakoç vefatının yıl dönümünde eserleriyle anıldı

Sezai Karakoç vefatının yıl dönümünde eserleriyle anıldı
Büyük mütefekkir Sezai Karakoç vefatının ikinci yıl dönümünde düzenlenen program ile yâd edildi. Akşehir Belediyesi tarafından Akşehir Kültür Merkezi’nde, yazar, şair ve radyo programcısı Mehmet Ercan’ın sunumu ile “Sezai Karakoç Anısına Dinleti ve Söyleşi” programı gerçekleştirildi. Karakoç’un, eserleri ile anıldığı konferans vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

Etkinliğe; Afyonkarahisar Vali Yardımcısı ve Şuhut Kaymakamı Harun Reşit Han, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Belediye Başkan Yardımcısı Mevlüt Yiğit, siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Program kapsamında Mehmet Ercan, Türk edebiyat ve fikir dünyasının kutup yıldızı olan üstat Sezai Karakoç, Cemal Safi, Abdürrahim Karakoç, ve kendi kitaplarından seçtiği şiirleri seslendirdi. Yazar, şair ve radyo programcısı Mehmet Ercan Kudüs gündemine ilişkin konuları da değinerek; “Biz Kudüs’ü kurtarmayacağız, Kudüs bizi kurtaracak. Müslümanlara düşen vazife, Kudüs mektebinin öğrencisi olabilmeyi başarmaktır.” ifadelerini kullandı.

Dinleti ve söyleyişi sonrasında Afyonkarahisar Vali Yardımcısı ve Şuhut Kaymakamı Harun Reşit Han, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya tarafından Mehmet Ercan’a Nasreddin Hoca işlemeli tersine çalışan saat hediye edildi.