Sigorta sektöründe dolandırıcılıklara karşı dikkat

Sigorta sektöründe dolandırıcılıklara karşı dikkat
Özserneo Sigorta Sarayönü Acentesi Recep Yüksel vatandaşları sigorta sektöründe son dönemlerde artan dolandırıcılıklara karşı uyardı. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});]]>Dolandırıcıların son yönteminin...

Özserneo Sigorta Sarayönü Acentesi Recep Yüksel vatandaşları sigorta sektöründe son dönemlerde artan dolandırıcılıklara karşı uyardı.

Dolandırıcıların son yönteminin sürücülerin ya da araçta bulunan vatandaşların geçmiş dönemde yaptıkları kazalar üzerinden vekaletname ya da para isteme şeklinde olduğunu belirten Yüksel, konu ile ilgili açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Son günler de müşterilerimizi arayıp kendilerini eksper olarak tanıtan bazı şahıslar, müşterilerimize geçmiş tarihler de maddi hasarlı kazaya karıştığını, karşı tarafın sigortasından tazminat, değer kaybı gibi adlar altında para alınabileceğini belirterek noterden vekaletname ve dosya masrafı gibi bir miktar para istemekteler.

Müşterilerimizi arayan bu şahısların müşteri bilgilerine nasıl ulaştıkları bilinmemekte, ayrıca bu şahıslar kişisel verileri koruma kanuna aykırı hareket etmektedirler. Güvenilir olması açısından kendilerini eksper olarak tanıtmaları (Çünkü Eksperler bağımsız ve tarafsızdırlar İlgili Sigorta şirketi veya Müşterinin Kendisi tarafından atanmadıkça kimseyi aramazlar.) ve bugün son günü hemen vekalet göndermelisiniz şeklinde konuşarak insanları telaşlandırmaya çalışmaları da şüpheleri artırmaktadır.

Müşterilerimize tavsiyemiz; Böyle durumlarda tanımadıkları şahıslara itibar etmeyip Vekaletname, para..vs. göndermemeleri ve mevzuatı bilen sigortacılarından konu hakkında bilgi almalarıdır.” şeklinde konuştu.