Siyahi oyuncular vizeyi aldı

Siyahi oyuncular vizeyi aldı
Sarayönü Belediyespor'un, hücum bölgesine transfer etmek için girişimlerde bulunduğu Fildişi Sahili’nden Aremu Kassım Toloba ve Patrick İrenee Kouakou’yu kulüpten gönderilen davete karşılık olarak Türkiye'ye geliş vizesini...

Sarayönü Belediyespor'un, hücum bölgesine transfer etmek için girişimlerde bulunduğu Fildişi Sahili’nden Aremu Kassım Toloba ve Patrick İrenee Kouakou’yu kulüpten gönderilen davete karşılık olarak Türkiye'ye geliş vizesini aldı. Daha önce Türkiye’de hiç futbol oynamayan oyuncuların etkili oyuncular olduğu iddia edildi.

Fildişili bir menajer tarafından Sarayönü Belediyespor’a önerilen Aremu Kassım Toloba ve Patrick İrenee Kouakou’yu yeşil siyahlı kulübe kazandırmak için çalışmalar devam ediyor. Yönetimin, davet mektubu yazarak Fildişi Sahili Türk Konsolosluğu’na göndermesinin ardından oyuncuların vizeleri çıktı. Türkiye’ye davet edilen Aremu Kassım Toloba ve Patrick İrenee Kouakou’nun önümüzdeki günlerde Sarayönü’nde olması bekleniyor. Forvet ve forvet arkası mevkilerde oynayan oyuncular, 23 ve 30 yaşında. Türkiye’ye geldiği tarihten itibaren değerlendirilecek olan oyuncularla uygun görüldüğü takdirde ön protokol yapılacak. Uygun görülmezse Fildişi Sahili’ne geri gönderilecek. Kısa süreli sportif vize ile Türkiye’ye gelecek olan oyuncuların, bir hayli etkili olduğu iddia edildi.