Sızma Alparslan İlkokulu’nun resmi açılışı yapıldı

Sızma Alparslan İlkokulu’nun resmi açılışı yapıldı
Gelecek nesillerin eğitimi ve ihyası için çalışmalarını her platformda sürdüren Selçuklu Belediyesi Sızma’ya kazandırdığı 8 Derslikli İlkokulla eğitim alanındaki yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Açılışta konuşan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı eğitim yatırımlarına olan hassasiyetlerinin devam edeceğini ifade etti.

Düzenlenen açılış törenine Konya Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Hakan Özer, Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Uzbaş , Selçuklu İlçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Asım Ceyhan, Konya İl Jandarma Komutan Vekili Albay Durmuş Yöndem, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, MHP Selçuklu İlçe Başkanı Kemal Dığrak, Selçuklu İlçe Müftüsü Selim Yazıcı, Selçuklu İlçe Jandarma Komutanı Muhammed Kavak, belediye meclis üyeleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

“ÖĞRENCİLERİMİZE VERDİĞİMİZ SÖZÜ TUTTUK”

Merkez mahallelerde olduğu gibi dış mahallelerde de ilçe sakinlerinin talepleri doğrultusunda hizmet sunmaya davam ettiklerini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “ Sızma Mahallemiz 2.260 kişilik nüfusu ile Selçuklumuzun en büyük taşra mahallesi. Bu mahallemizde bir anaokulu, bir ilkokul ve bir ortaokul ile çocuklarımızın eğitim faaliyetlerini devam ettiriyoruz. Bugün resmi açılışını yapacağımız Sızma Alparslan İlkokulumuzun bulunduğu yerde tek katlı 4 derslikli ve fiziki şartları uygun olmayan bir ilkokul vardı. 2 yıl önce yaptığımız ziyaret esnasında çocuklarımıza yeni bir okul yapma sözü vermiştik. Çok şükür geçen yıl başladığımız inşaat faaliyetini bir yıl içerisinde tamamlayarak yeni okul binamızı çocuklarımızın ve Milli Eğitim camiamızın hizmetine sunmuş olduk.