Solak, "Başarı bizim geleneğimiz"

Solak, "Başarı bizim geleneğimiz"
Bölgesel Amatör Ligin köklü ekiplerinden Sarayönü Belediyespor'da, 2017-2018 sezonu için çalışmalara start verildi. İlk defa mücadele ettiği yıldan itibaren her sezon profesyonel ligi kovalayan Sarayönü Belediyespor'da, şampiyonluk...

Bölgesel Amatör Ligin köklü ekiplerinden Sarayönü Belediyespor'da, 2017-2018 sezonu için çalışmalara start verildi. İlk defa mücadele ettiği yıldan itibaren her sezon profesyonel ligi kovalayan Sarayönü Belediyespor'da, şampiyonluk artık doğal hedef haline geldi. Sarayönü Belediyespor Başkanı Nafiz Solak, Sarayönü Belediyespor için başarının gelenek haline geldiğini ifade ederek, "Bizim hedefimiz her zaman 3.Lig. Biz hedefi geriye çeksek bile, başarı, kulübümüzde gelenek haline geldiği için takımımız her zaman üst sıraları sonuna kadar zorluyor. İç transfer çalışmalarımız ve dış transfer araştırmalarımız devam ediyor. Dev bütçelere sahip il ve il bazındaki ilçelerle mücadele ediyoruz. Bu sezon kurduğumuz mütevazi takımımızla her şeyin para olmadığını gösterdik. Edindiğimiz tecrübelerle 2017-2018 sezonunda en asgari hata payı ile güzel bir takım oluşturmayı planlıyoruz" dedi.

Sarayönü Belediyespor Yönetim Kurulu ve teknik heyeti arasında yapılan sezon değerlendirmesi toplantısının ardından taşlar yerine oturmaya başladı. İç transfer çalışmalarını sürdüren teknik heyet, dış transfer için oluşturulan listeler doğrultusunda araştırmalara başladı. Sarayönü Belediyespor Başkanı Nafiz Solak, yapılan çalışmalar, transferler ve hedef konusunda gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

Tarihinde inişli çıkışlı dönemleri olan Sarayönü Belediyespor'un yaklaşık 10 yıldır bulunduğu liglerde hep zirve mücadelesi verdiğini kaydeden Solak, "Yılın birkaç ayı dışında futbol Sarayönü'nün önemli gündem maddelerinde bir tanesi oluyor. Sarayönü Belediyespor'un elde ettiği başarılarla ilçemiz birçok ilde gündeme geliyor. Hem takımımızın elde ettiği başarılar, hem de ikili ilişkiler sayesinde Sarayönü Belediyespor, çok önemli bir imaj elde etti. Bu imajı oluşturmak kolay değil" dedi.

"Devlerle mücadele ediyoruz"

Bölgesel Amatör Lig'de önemli başarılara imza attıklarını dile getiren Solak, "Sarayönü Belediyespor'un başarısı ve geldiği nokta, her kesim tarafından takdir ediliyor. İlçemizin potansiyeline göre bulunduğu ligde elde ettiği başarılar küçümsenecek bir şey değil. Devler liginde mücadele ediyoruz ve bu devlere de diz çöktürmekten geri kalmıyoruz. Büyük il takımlarının, dev bütçelerine rağmen, her zaman üst sıralarda yerimizi alıyoruz. Bu ligde her şeyin para olmadığını geride bıraktığımız sezonda kanıtladık. Grubumuzda milyonlardan bahseden takımlara baktığımızda birçoğunun arkamızda kaldığı görüyoruz. Bunu yüreğimizi sahaya koyarak, azim, istek ve kazanma hırsıyla verdiğimiz mücadele sayesinde elde ettik." şeklinde konuştu.

"Şampiyonluk doğal hedefimiz oldu"

Bazı nedenlerden dolayı sezon başında yeni bir takım oluşturmak zorunda kaldıklarını anlatan Başkan Solak, "Sezon başında her takımın altından kalkamayacağı bir krizin üstesinden çok iyi geldik. Rakiplerin Sarayönü Belediyespor dağıldı dediği noktada bir buçuk gün gibi kısa bir sürede yeni bir takım kurarak lige hazırlandık. Tarihimizde ilk defa Türkiye Kupası'nda mücadele ettik. Önce Kilis Belediyespor'u yenerek, daha sonra Süper Lig kültürü olan Elazığspor'a ecel terleri döktürerek yine gündeme damgamızı vurduk. Aynı şekilde ligde de elde ettiğimiz başarılarla hiç bir zaman hafife alınmayacak bir kulüp olduğumuzu gösterdik. Başarı artık bizim kulübümüzün geleneği haline gelmiştir. Hedefimizi ligde kalmak olarak belirlediğimiz bir sezonda bile il birincisi olup, şampiyonluğu zorluyor ve şampiyonları belirliyorsak, şampiyonluk artık bizim doğal hedefimiz haline gelmiş demektir. Bu noktada önümüzdeki sezon her ne olursa olsun hedefimiz yine şampiyonluk olacaktır" dedi.

Transferde titiz davranacağız

Bölgesel Amatör Lig'de transfer politikasının çok önemli olduğunu vurgulayan Solak, "Teknik heyetin raporu doğrultusunda transfer çalışmalarımıza başladık. İç transferde, bünyemize uygun gördüğümüz ve gelecek sene takımımıza faydalı olacağına inandığımız 5-6 oyuncuyla tekrar anlaşacağız. İskeletimizi korumak istiyoruz. İskeletimiz netleştikten sonra dış transfere yöneleceğiz. Teknik heyetimiz kapsamlı bir dış transfer listesi oluşturmaya başladı. İnce eleyip sık dokuyarak bu ligin oyuncularını transfer etmek istiyoruz. İyi oyuncu almak demek 50 bin liraya, 100 bin liraya profesyonel liglerden futbolcu transfer etmek değildir. Bizim ligimiz farklı bir lig. Çok büyük paralara transfer edilen oyuncuların yarattığı hüsranı rakip takımlarda da defalarca gördük. Bu yıl kurduğumuz takım mücadele olarak seyir zevki veren bir takımdı. Yine kuracağımız takım da seyredenlere zevk verecektir." dedi.

Hataları en aza indirmeliyiz

Sarayönü Belediyespor'un futbol geleneği olan, kültürlü bir kulüp olduğunu anlatan Solak, "Yeni sezonda hataları en aza indirmek istiyoruz. Yönetim, teknik heyet ve futbolcuların, her anlamda en az hata payı ile yol alması bizi hedefe ulaştırır. Küçük hataların karşılığı büyük oluyor. Geçtiğimiz sezonlardan gerekli dersleri çıkardık. Kulüpleşme anlamında önemli mesafe kat ettik. On yıl önceki Sarayönü Belediyespor ve Sarayönü ilçesi ile şimdiki arasında çok fark var" dedi.

İç çekişmeyle bir yere varamayız

Konya takımlarının birbiriyle uğraşmaktan vazgeçmesi gerektiğine değinen Solak, "Bizim Konya takımlarıyla el ele olmamız lazım. Kendi içimizde rekabete girerek bir yere varamayız. Bu arada aramıza tekrar katılan Ereğilispor'u tebrik ederek başarılar diliyorum. Ahşehir ve Ereğli il ölçeğinde olan ilçe takımları. Nüfus olarak bizden çok büyükler ama bu ligin en tecrübelisi de biziz." şeklinde konuştu.