Sosyal Konut Projesi'ne rekor başvuru

Sosyal Konut Projesi'ne rekor başvuru
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ün dün açıkladığı Sosyal Konut Projesi'ne yoğun bir ilgi oluşurken, Perşembe günü açılan başvurular ile birlikte ilk günde toplam başvuru sayısının 507 bin 937 olduğu açıklandı.Çevre,...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ün dün açıkladığı Sosyal Konut Projesi'ne yoğun bir ilgi oluşurken, Perşembe günü açılan başvurular ile birlikte ilk günde toplam başvuru sayısının 507 bin 937 olduğu açıklandı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal konut projesinin ilk gününde başvuru sayısı rekor bir ilgi gösterilerek 507 bin 937 olduğunu açıklandı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal medya platformu Twitter üzerinde bulunan hesabından yaptığı açıklamada, "Yüzyılın konut projesinin ilk gününde e-Devlet üzerinden 439 bin 375, bankalara 68 bin 562, toplam 507 bin 937 başvuru yapıldı. Projemize yoğun ilgi gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum." açıklamalarında bulundu.

 

Arsa ve iş yeri başvuruları 10 Ekim'de başlayacak

Kurum, bugün Beşiktaş'ta düzenlenen "Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Hamlesi Basın Buluşması" programında, sosyal konut başvurularının 31 Ekim'de tamamlanacağını belirtti.