Suriyeli Esma duygu dolu anlar yaşattı

Suriyeli Esma duygu dolu anlar yaşattı
Sarayönü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışmasında Suriyeli göçmen bir ailenin çocuğu olan Kurşunlu İlkokulu öğrencisi Esma Ahmed izleyicilere duygu dolu anlar...

Sarayönü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışmasında Suriyeli göçmen bir ailenin çocuğu olan Kurşunlu İlkokulu öğrencisi Esma Ahmed izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı.

Yarışmada jüri üyeleri seçim yapmakta oldukça zorlanırken, Kurşunlu İlkokulu öğrencisi Suriyeli Esma Ahmed yarışmanın en dikkat çeken öğrencisi olup performansıyla mansiyon ödülüne layık görüldü.

Esma Ahmed

Kurşunlu mahalle muhtarı Sinan Çelik yaptığı açıklamada; “Kurşunlu ilk okululumuzda 3-A Sınıfında öğrenim gören suriye uyruklu Esma AHMED Sarayönü İlçe Milli Eğitim müdürlüğümüzün TEKAP projesi kapsamında düzenlediği İstiklal Marşımızı Ezbere Güzel Okuma yarışmasında dereceye girip mansiyon ödülü alarak bizleri gururlandırmıştır. Kendisini, ailesini ve öğretmenlerini tebrik ediyorum.” dedi.

Sınıf öğretmeni İzzet Yazar ise Esma’nın ayrıca derslerinde de çok başarılı olduğunu ve akıl zeka oyunlarında da okulumuzu temsil edeceğini söyledi.

Okul müdürü Arif Yağcı ve Mahalle Muhtarı Sinan Çelik, Suriyeli Esma ve öğretmenini tebrik edip öğrencimizi ödüllendirdiler.

Esma Ahmed