Taraftarlar Emniyet’e tepkili

Taraftarlar Emniyet’e tepkili
Sarayönü Belediyespor taraftar grubu maçlarda sıkı uygulamalarda bulunan İlçe Emniyet Amirliği’ne tepki gösterdi.Sahipsiz bırakıldıklarını ifade eden taraftarlar, başkanlardan olaya el atmalarını, ellerini taşın altına...

Sarayönü Belediyespor taraftar grubu maçlarda sıkı uygulamalarda bulunan İlçe Emniyet Amirliği’ne tepki gösterdi.

Sahipsiz bırakıldıklarını ifade eden taraftarlar, başkanlardan olaya el atmalarını, ellerini taşın altına koymalarını talep ediyor.

Emniyet güçlerinin sıkı tutumu ve her hafta en az bir taraftara ceza yazması nedeni ile tribünlerin boş kaldığını belirten taraftarlar, bu durumun takımada olumsuz yansıdığını belirtirken, taraftarların tezahürat yapmaya bile çekinecek vaziyete geldiğini belirttiler.

Taraftarlar Emniyete tepkili

Yeşil Fırtına taraftar grubunun lideri Sercan Sefer Solak, sezon başında görevini bıraktığını ama hala koyu bir Sarayönü Belediyespor taraftarı olduğunu belirterek, “Yeşil Fırtına taraftar grubu olarak sezon başında faaliyetlerimizi durdurduk, ara verdik.  Faaliyetlerimizi durdurmuş olmamıza rağmen Sarayönü Belediyespor’umuzu takip etmekten vazgeçmiş değiliz. Her iç saha maçında tribünde ki yerlerimizi alarak takımımıza destek olmaya, maçları takip etmeye özen gösteriyoruz.

Ama geldiğimiz noktada neredeyse her hafta bir arkadaşımız ceza alıyor. Sarayönü Belediyespor tribünleri kendi takımımız adına deplasman oldu bu uygulamalar yüzünden.

Maçı takip etmeye gelen taraftarlar çekirdek çitleyerek maçı izliyorlar. Bu durum en net açılış maçı olan Ereğlispor müsabakasında gözlemlendi. Bizim sahamızda Ereğlispor taraftarları istedikleri gibi tezahürat yaparak, ceza almadan ilçemizi terk etti. Ama bizler sanki üvey evlatmışız gibi ağzımızı açsak hemen ceza alıyoruz. Ceza da basit bir şey değil ki bir yıl boyunca maç günleri karakola gidip imza atmak zorunda kalıyorsunuz.

Sarayönü Belediyespor tribünleri, Bölgesel Amatör Lig kurulduğundan beri her zaman en nezih, en centilmen tribünler olmuştur. Taşkınlık olmaz, taraftarlar gelir takımlarını destekler, en fazla maçın stresi ile bazen ağza alınmayacak sözler sarf edilir tribünlerden, bırakın o kadar da olsun Türkiye’nin herhangi bir stadında her hafta oluyor benzer görüntüler.

Biz Emniyet Güçlerimiz işlerini yapmasın demiyoruz, ama yaparken biraz da hoşgörülü olsunlar, taşkınlık yapana ceza versinler ama her ağzını açana da ceza verilmesi olacak iş değil.

En son takımımızın futbolcularından Yunus Emre Yılmaz’ın abisi Ömer Faruk Yılmaz tribün cezası aldı. Ceza almasının sebebi de kes sesini diyerek rakip takımın yardımcı hocasına sus işareti yapması.

Sarayönü Belediyespor, grubunda ki en düşük bütçeli takımlardan bir tanesi hatta belki de şampiyonluğa yarışan ekipler içerisinde en düşük bütçeli olanı. Bir de iç saha maçlarında tribün desteğinden mahrum kalırsa başarı nasıl gelecek? Düşük bütçe de olsa harcanan paralara emeklere yazık değil mi?

Kurum amirlerimizden, başkanlarımızdan ricamız olaya el atarak aralarında bu konuyu istişare etmeleri, değerlendirmelerde bulunmaları. Tribünlerin bu kadar ceza almasını, üvey evlat muamelesi görmesini, Sarayönüspor sevdalıları olarak bizler kesinlikle kabul etmiyoruz.

Bu kadar emek harcanan, ter dökülen, rekabet edilen bir ortamda bomboş tribünler önünde takımımızın maça çıkmasını istiyorlarsa orası da kendi bilecekleri bir iş. Ama cezalardan dilimiz fazlasıyla yandı ve üzücü olan kısım ise takımımızın deplasmanlarda sürekli taşkınlıklara maruz kalmasına rağmen tribünlere herhangi bir müdahale yapılmaması. Bari bırakın da iç saha maçlarında bizler takımımıza rahat rahat destek olalım, rakiplerimiz için en azından biraz da olsa Sarayönü’nü deplasmana çevirelim. Bizler üvey evlatlar değiliz, sahip çıkılmasını bekliyoruz artık.” şeklinde konuştu.