Tarım alanlarını imara açmayın!

Tarım alanlarını imara açmayın!
Saadet Partisi Konya İl Teşkilatı şubat ayı il divan toplantısı, parti il binasında Prof.Dr.Necmettin Erbakan salonunda gerçekleştirildi. İl Divan toplantısına Saadet Partisi Başkanlık Divanı üyesi Tacettin Çetinkaya’nın...

Saadet Partisi Konya İl Teşkilatı şubat ayı il divan toplantısı, parti il binasında Prof.Dr.Necmettin Erbakan salonunda gerçekleştirildi. İl Divan toplantısına Saadet Partisi Başkanlık Divanı üyesi Tacettin Çetinkaya’nın yanı sıra; Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam, il müfettişi Ali Mücevher, Karatay Belediyesi eski başkanı Mehmet Şen, il başkan yardımcıları, ilçe başkanları, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Başkan Yardımcısı M. Ali Korkmaz, MİLKO temsilcileri ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

Tarım alanlarının imara açılmasının felaket olduğunu dile getiren Saadet Partisi Başkanlık Divanı üyesi Tacettin Çetinkaya, “Yapmayın. Arazilerimiz elimizden çıkıyor. Bunun sonucu, çok acı olur” dedi

 ‘YARDIMLAR DOĞRU DÜZGÜN DAĞITILAMADI’

İl divan toplantısının açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi Konya il başkanı Hüseyin Saydam, “Bu ayın başında 11 ilimizi ve çevre illeri etkileyen, artçıları bile çok büyük olan depremler meydana geldi. Hala da devam ediyor. Acı çok büyük. Yıkım çok büyük. Allah yardımcımız olsun. Vefat eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize ise acil şifalar diliyorum. Geride kalanlara da rabbimizden sabırlar diliyorum” dedi.

“Deprem haberini alır almaz, ilk şoku atlattıktan sonra teşkilatlar olarak neler yapılabilir arayışına girdik” diyen Başkan Saydam, “Cansuyu ve Anadolu Gençlik Derneğimizle koordineli olarak deprem sabahı, aynı zamanda gençlik kolları mensubumuz da olan Cansuyu Arama Kurtarma ekibimiz yola çıktı.

Akabinde elzem ihtiyaç olan battaniye, su ve hijyen ürünleri ile ilgili ilk 2 tırı ikinci gün bölgeye ulaştırdık. Sonrasında ise zaten yakacak, yiyecek, çadır ve bölgenin ihtiyacı malzemeleri gücümüz yettiğince teşkilatlarımızla koordineli olarak bölgeye gönderdik. Şu anda 3-4 yerde Konya Teşkilatlarımızın organize ettiği aşevleri var. Buradaki faaliyetler devam ediyor.

Bununla birlikte 3. Günden itibaren şehrimize gelen kardeşlerimiz için barınma problemi ile ilgili bir komisyon kurup şu ana kadar yaklaşık 50 ailemizi yerleştirdik.

Bundan sonra da çalışmalarımız sürüyor ve sürmeye devam edecek. Ülkemiz deprem ülkesi olmasına rağmen, kısa zaman içerisinde büyük deprem tecrübelerimiz olmasına rağmen gördük ki yine hazırlıksız yakalandık.

Hem öncesi hem sonrası için. Elimizde olan imkânları bile maalesef gerektiği zamanda gerektiği gibi kullanamadık. Ama Allah razı olsun tüm milletimiz seferber oldu. Çok kısa sürede bölgeye yetecek kadar insani yardım malzemesi toplandı ve gönderildi. Gönderildi ancak; toplanan malzemelerin bile doğru düzgün dağıtılamadığını, organize edilemediğini hepimiz üzülerek müşahede ettik. Bir tarafta elindeki imkânları ve gücü doğru düzgün organize edemeyen bir iktidar, diğer taraftan da elimizdeki imkânlara ve gücümüze bakınca ve ortaya konan işe ve organizasyona bakınca Allah’a çok şükür bir kez daha ne kadar önemli bir davanın eri olduğumuzun, bir kez daha imkânsızlıklara rağmen ne kadar güçlü olduğumuzun farkına vardım.

Tabi ki bir de şu hakkı teslim etmemiz gerekir. Yıllardır söylediğimiz “liyakat, liyakat, liyakat” dediğimizin ne kadar önemli olduğunun inşallah milletimiz farkına varmıştır. İktidar varmıştır diyeceğim ama bu saatten sonra varsalar ne olacak varmasalar ne olacak. Önümüz seçim. Ve inşallah gidecekler. Onlara lazım değil artık. Bu daha çok milletimizin işine yarayacak. Milletimiz liyakatli bir iktidarı iş başına taşıyacaktır inşallah” şeklinde konuştu.

 

ERBAKAN HOCA 84 YILLIK ÖMRÜNE ÇOK ŞEY SIĞDIRDI

Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam,  Tarih 27 Şubat 2011. Bundan 12 yıl önce yine bu salonda bir divan toplantısı halinde iken Erbakan Hocamızın vefat haberini aldık. Bu ayrılık hepimizi derinden üzdü. Büyük bir insan aramızdan ayrılmıştı” diye konuştu.

Erbakan Hocanın 84 yıllık ömrüne ülke ve dünya meselelerinin çözümüne dair birçok hadiseyi sığdırdığını ifade eden Saydam, konuşmasını şu cümlelerle noktaladı: “İslam dünyası üzerine, Müslüman Coğrafyaların ayağa kalkması adına birçok adımlar attı. Ülkemizin maddi ve manevi kalkınması için tüm gücüyle çalıştı. O üzerine düşen vazifeyi hakkıyla yaptı gitti. Şahid olun, şahid olun, şahid olun! demişti. Bizler şahidiz. Rabbim de razı olsun inşallah. Malumunuz Erbakan Hocamız; vefat ettiğinde Saadet Partimizin Genel Başkanı idi. Allah’a şükür bizler de burada Saadet Partisi çatısı altında onun izinde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.

Bu vesile ile İlim, fikir, dava ve siyaset adamı merhum Genel Başkanımız Mücahit Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızı da bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyorum. Mekânı cennet olsun.

Tarım alanlarını imara açmayın!

Saadet Partisi Başkanlık Divanı üyesi Tacettin Çetinkaya ise şunları kaydetti: “20 gündür gündemimiz deprem. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyor, yaralılara da acil şifalar niyaz ediyoruz. Milletimiz, depremden mağdur olanlara sahip çıktı. Allah, milletimizden de razı olsun. Erbakan Hocamıza da Allah’tan rahmet diliyoruz.

Konya belediyeleri, STK’ları, partimiz, Konya halkı depremde merkez haline geldi. Bölgeye yardım gönderdi, depremzedelere de kucak açtı. Bu özellik, Konya’da vardır, var olmaya da devam edecek. Türkiye, bir deprem ülkesi. Bu gerçeği, kabul etmek gerekir. Hazırlıklarımızı da bu gerçeğe göre yapmalıyız. İşin esas sorumluları, bir önlem aldı, bir hazırlık yaptı mı? ‘Üstlerine düşeni tamamen yerine getirdiler’ diyemeyiz. Bilim adamlarımız her gün çıkıp, depremin senaryosunu anlattılar. Buna rağmen neden bir tedbir alınamadı? Bilim adamlarının açıklamalarını dikkate almak gerekir. Kızılay ve AFAD, depremden hemen sonra gündeme geldi. Bu kurumlar, yeteri yere, zamanında ulaşabildiler mi?

Her yere ulaşabilmek için gerekli yapıyı kurdular mı? İnşallah bu süreç, kendilerine ders olur. STK’larımız çok güzel işler yaptı. Açık ve net. 5 bine yakın AGD’li gencimiz, sahada. AGD Konya, partimiz çok güzel işler yaptı. İnsanlarımızın evleri yıkıldı. Yıllarca çalışıp, kazandıkları parayla aldıkları evleri, insanlarımıza mezar oldu. Bu işin vebali yüksek. Birkaç müteahhit gözaltına alıp, tutuklamak yetmez. Bu işin tüm sorumluları cezasını çekmeli.

Tarım arazileri imara açılmamalı. Bu da bir felaket. Arazilerimiz elimizden çıkıyor. Bunun sonucu çok acı olur. Yaşanabilir şehirler inşa etmemiz lazım. Yeniden, yaşanabilir bir Türkiye inşa etmeliyiz. Ekonomide, sanayide dışa bağımlı olmayan, kendi kendine yeten bir ülke hayalimiz. Hedefimiz bu. Erbakan Hocamız, bu hedefi bize gösterdi ve vasiyet etti.”