Tarım Fuarı'na rekor ziyaretçi

Tarım Fuarı'na rekor ziyaretçi
KTO Başkanı Selçuk Öztürk, “Fuara bu yıl 304 bin 527 kişi katıldı. Rekor kırmayı başardık. Her gün 60 bin kişi fuarı ziyaret etti. 51 ülkeden 2 bin 184 yabancı ziyaretçi geldi. Bu sayının yüzde 40'ını ise farklı...

KTO Başkanı Selçuk Öztürk, “Fuara bu yıl 304 bin 527 kişi katıldı. Rekor kırmayı başardık. Her gün 60 bin kişi fuarı ziyaret etti. 51 ülkeden 2 bin 184 yabancı ziyaretçi geldi. Bu sayının yüzde 40'ını ise farklı şehirlerden gelen vatandaşlarımız oluşturdu

21-25 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen ve büyük ilgi gören Konya Tarım Fuarı sona erdi. Almanya ve İtalya'dan sonra yapılan, dünyanın 3. Türkiye'nin ise en büyük fuarı olan Konya Uluslararası Fuar Merkezi (TÜYAP)'a bu yıl ziyaretçi akını yaşandı. 66 bin metrekarelik kapalı, 24 bin metrekarelik açık alan olmak üzere toplam 90 bin metrekarelik sergileme alanında 15 ülkeden 1180 marka, 400 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile gerçekleştirilen tarım fuarında rekor kırıldı.

 

KONYA'NIN EN BÜYÜK ORGANİZASYONU

Fuarın kapanış programında konuşan Konya Ticaret Odası (KTO) Başkanı Selçuk Öztürk, stant sahiplerinin büyük çoğunluğunun fuardan fazlası ile memnun kaldığını dile getirdi. Konya tarım fuarının Konya'nın en büyük organizasyonu olduğunu belirten Öztürk, “7-17 Aralık günleri arasında düzenlenen Şeb-i Arus törenlerine yerli ve yabancı toplam 80 bin turist katılıyor” dedi.

 

 

FUARLA GÜCÜMÜZÜ GÖSTERDİK

Ülkenin zor günlerden geçtiğini kaydeden Öztürk, tarım fuarı ile Konya'nın ve Türkiye'nin gücünü bir kez daha gösterdiğini belirtti. Öztürk, “Üzerimizde büyük oyunlar oynanıyor. Ekonomik ve siyasal anlamda ambargolar uygulanmaya çalışılıyor. Yaşanan böylesine zor günlerde bile ekonomik olarak kalkınmaya ve gelişmeye ne kadar önem verdiğimizi gösterdik. Mutluyuz” şeklinde konuştu.