Kategoriler
EĞİTİM - KÜLTÜR

Tatilinizi okuyarak değerlendirin

Sarayönü Halk Kütüphanesi Müdürü Mevlüt Demirbaş, yaptığı açıklama ile yarıyıl tatiline giren öğrencileri tatili güzel geçirmeleri için kütüphaneye davet etti ve tüm öğrencilere kitap dolu bir tatil diledi.

Öğrenciler için yoğun geçen bir dönemin sona erdiğini ve tatilin başladığını dile getiren Demirbaş, “Sabahın erken saatinde yollara düşen öğrenciler okullarında başarılı olabilmek için büyük gayret gösterdiler. Yoğun dersler, sınav stresleri ve tatil olan okullar. Önlerinde yaklaşık 15 sürecek bir tatil var. Elbette ki herkes bu tatilde ne yapacağını kendi şartlarına göre planlamışlardır. En önemlisi ise bu kadar yorulan öğrencilerin dinlenmeyi hak etmeleri ve bu tatilde yeterince dinlenmeleri olacak. Ama bu dinlenmeleri okumayı yazmayı unutacak kadar boşa geçmemesi gerekir” dedi.

Öğrencilerdeki sınav stresinin yarıyıl tatilinde ortadan kalktığını kaydeden Demirbaş, “Öğrenciler ve ebeveynler şunu unutmamalı ki tatiller miskin miskin geçirilmesi gereken zaman dilimi değildir. Aksine bu kadar rahat bir ortamda stresten uzak bir ortamda kitap okumanın önemi büyüktür. Bunu düşünmeli ve kitap okumaya başlamalılar. Çünkü bu rahat zamanlarında okudukları kitaplar onların kültürünü, bilgisini geliştirecek ve önümüzdeki yılda okul başarılarının yükselmesine katkıda bulunacaktır. Kitapla tanışmayan öğrenciler bu tatili bir fırsat bilip kitapla tanışmalılar. Çocuklarını kitapla tanıştırmayan ebeveynler bu tatili fırsat bilip çocuklarını kitapla tanıştırmalılar; kendileri de kitapla tanışmalılar. Kitapla geçirilen bir tatilin diğer tatilden ne kadar da farklı ve üstün olduğunu okullar açılırken çok daha rahat görecekler ve bir ömür boyu bunun meyvesini devşireceklerdir. Tüm öğrencilere kitap dolu bir tatil dilerim” diye konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir