Tayyiboğlu'ndan Zeytin Dalı Harekatı'na destek

Tayyiboğlu'ndan Zeytin Dalı Harekatı'na destek
Ak Parti Sarayönü İlçe Başkanı Adnan Tayyiboğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin kuzeybatısında bulunan Afrin bölgesinde terör örgütlerine yönelik yaptığı Zeytin Dalı Harekatı'yla ilgili değerlendirmede bulunarak...

Ak Parti Sarayönü İlçe Başkanı Adnan Tayyiboğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin kuzeybatısında bulunan Afrin bölgesinde terör örgütlerine yönelik yaptığı Zeytin Dalı Harekatı'yla ilgili değerlendirmede bulunarak birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Söz konusu vatan olduğunda Türk halkının düşünce farklılıklarını bir kenara bırakarak kıvançta ve tasada bir ve beraber olması gerektiğini vurgulayan Ak Parti Sarayönü İlçe Başkanı Adnan Tayyiboğlu, yaptığı açıklamada, "Komşunun evindeki yangını söndürmeye gitmeyenler, yangını evinde karşılar ve o zaman iş işten geçmiş olur. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başlattığı ve büyük bir başarıyla yürüttüğü Afrin harekatı yangını komşunun evindeyken söndürme çalışmasıdır. Söz konusu vatan olduğunda hepimize düşen tek yürek olmaktır. Bu harekatın amacı teröristleri etkisiz hale getirmek ve sınır bölgemizdeki terör koridorunu yok etmek, dost ve kardeş bölge halkını teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarmaktır." dedi.

İslamın son sancaktarı olan Türk ordusunun, batıla karşı hak mücadelesi verdiğini kaydeden Tayyiboğlu, "Türk milleti, şehitlerimizin kanıyla sulanan bu topraklar üzerinde oynanan alçak oyunların farkındadır. Yurdundan edilmiş yavruların, zulüm gören mazlumların, hakkını hukukunu korumak için sefere çıkan ordumuzun kahraman Mehmetçiğimizin dualarla yanında olacağız. Rabbim, her daim milletimizi ve ümmetimizi muzaffer eylesin." şeklinde konuştu.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kendisine yönelik her türlü tehdidi bertaraf etmeye kararlı ve muktedir olduğunu vurgulayan Başkan Adnan Tayyiboğlu, şunları söyledi: "Türkiye artık üzerinde planlar yapılacak oyunlar oynanacak üçüncü dünya ülkesi değildir. Devletimizin meşru müdafaa hakkı olarak başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nın tek hedefi bölgeyi kana bulayan, mazlumlara zulmeden eden ve ülkemizi tehdit eden terör örgütleri ve teröristlere karşıdır. Ülkemize karşı yapılan bu sinsi planlar kahraman Türk ordumuzun mücadelesi ile bir kez daha bertaraf edilecektir. Ülkemizin bekası, şehitlerimizin kanı, mazlumların ve masumların feryadı için Allah'ın izniyle ordumuz bu harekattan zaferle çıkacaktır."