Tivibu'dan TV yayıncılığı ve kullanıcı alışkanlıklarında yenilikler

Tivibu'dan TV yayıncılığı ve kullanıcı alışkanlıklarında yenilikler
Türk Telekom’un TV platformu Tivibu, dünyanın önde gelen entegre bilgi ve iletişim teknolojileri çözümü liderlerinden ZTE ve Netaş iş birliğiyle yenilenen ara yüzünü ve sadece Tivibu'da olan yeni yaşam kanalı "Tivilife"ı...

Türk Telekom’un TV platformu Tivibu, dünyanın önde gelen entegre bilgi ve iletişim teknolojileri çözümü liderlerinden ZTE ve Netaş iş birliğiyle yenilenen ara yüzünü ve sadece Tivibu'da olan yeni yaşam kanalı "Tivilife"ı tanıttı.

Tivibu, kullanıcılarına en iyi TV deneyimini yaşatmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Yenilenen güçlü teknolojik yapısı, gelişmiş yayın özellikleri, zengin içeriği ile televizyon izleme ve yayıncılık deneyimini üst seviyeye çıkaran Tivibu'nun yenilenen ara yüzüne ilişkin tanıtım etkinliği Atatürk Kültür Merkezi Türk Telekom Opera Salonu'nda gerçekleştirildi.

Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Ümit Önal, etkinlikte yaptığı konuşmada, Türk Telekom olarak her alanda ilklere öncülük ederken, kullanıcı dostu yenilikçi özellikleri sundukları Tivibu ile televizyon izleme alışkanlıklarını ve yayıncılık anlayışını değiştirmeye devam ettiklerini söyledi.

Yayın hayatına başladığı günden itibaren Türkiye'deki kullanıcı deneyimine yönelik alışılmışın dışında yenilikçi özellikler sunan ve gerçekleştirdiği ilklerle sektöre yön veren Tivibu'nun bu alandaki yol gösterici vizyonuna hız kesmeden devam ettiğini belirten Önal, "Tivibu'nun teknolojik altyapısının dönüşümü için 2 yıldır süregelen çalışmalarımızı başarıyla tamamlayarak platformumuzu yeniledik.

Yeni ara yüzümüz ve kullanıcı dostu özelliklerimizle TV izleme deneyimini yeni teknolojilerle kişiselleştirerek bir üst seviyeye çıkarıyoruz. Teknoloji alanındaki birikimimizi aktardığımız Tivibu ile kullanıcı deneyimini yeni nesil teknolojilerle bir üst seviyeye çıkarıyoruz." diye konuştu.

Önal, Türk Telekom olarak bugüne kadar teknolojik liderliklerini uzun soluklu kılacak pek çok çalışmanın mimarı olduklarını aktararak, şunları kaydetti:

"Teknolojik birikimimizi sağlıktan ulaşıma, kültür sanattan eğitime kadar birçok farklı sektöre başarıyla aktardık. Adımımızı attığımız her alanda ilklere öncülük ettik. Bu geleneğimizi yayıncılık sektörü özelinde de başarıyla sürdürdük. Ülkemizde IPTV yayıncılık dönemini biz başlattık. Türkiye'nin yeni nesil TV ve eğlence platformu Tivibu ile geleneksel televizyon yayın anlayışını kökten değiştirdik.

Geliştirdiğimiz kullanıcı dostu teknolojilerle kullanıcılarımızı ayrıcalıklı televizyon deneyimi ile tanıştırdık. TV platformumuz Tivibu'nun kullanıcı deneyimini güçlendiren yeni ara yüzü, 7 gün geri al, Benim Kanalım gibi farklı özellikleri ve ilkleri barındıran Tivibu Multiscreen Platform'u ile kullanıcılarımıza en iyi deneyimi sunuyoruz. Yenilenen arayüzü ile Tivibu'nun TV izleme deneyimini bir üst seviyeye çıkarırken, platformu birbirinden değerli ve özel içeriklerimizle zenginleştirmeyi sürdürüyoruz.

Bugün Tivibu'nun bu imkanlarını yeni yaşam kanalımız Tivilife'ın geniş içerik yelpazesiyle birlikte duyurmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Tivilife; yerli ve yabancı programları harmanlayan yayın akışı ile en özgün ve özel içerikleri izleyicilerle buluşturacak. Geziden yemeğe, sağlıktan modaya, doğadan spora, eğlenceden hobilere, girişimcilikten teknolojiye yeni trendleri izleyicilere sunacağız. Tivilife’ın yepyeni ve zengin program seçkisiyle hayatın nabzını tutan bir yaşam kanalı olacağına inanıyoruz."

- "Tivibu ile televizyon izleme alışkanlıklarını ve yayıncılık anlayışını değiştirmeyi sürdürüyoruz"

Ümit Önal, Türkiye'de dijital dönüşümün öncüsü Türk Telekom olarak her alanda ilklere öncülük ettiklerini belirterek, "Bu geleneğimizi yayıncılık sektöründe de başarıyla sürdürmeye devam ediyoruz. Ülkemizde IPTV yayıncılığını 2010 yılında ilk kez Türk Telekom olarak bizler başlattık.

Teknoloji alanındaki birikimimizi, Tivibu ile geleneksel televizyon yayıncılığını değiştirerek ve daha ileriye taşıyarak zenginleştiriyoruz, kökten değiştirmiş oluyoruz. Alışılmışın dışında yenilikçi teknolojiler sunduğumuz ve gerçekleştirdiğimiz ilklerle de sektöre yön verdiğimiz Tivibu ile bu alandaki yol gösterici vizyonumuzu bugün bir adım daha ileriye taşıyoruz." dedi.

(AA)

Editör: İrem DEMİR

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.