Tohum satışları başladı

Tohum satışları başladı
Sarayönü’nde Cuma günleri kurulan Halk Pazarında tohum satışları başladı. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});]]>Bu sene erken başlayantohumsatışları için vatandaşların ilgisi yoğun olurken, artan sebze-meyve...

Sarayönü’nde Cuma günleri kurulan Halk Pazarında tohum satışları başladı.

Bu sene erken başlayan

tohum

satışları için vatandaşların ilgisi yoğun olurken, artan sebze-meyve fiyatlarına karşı vatandaşlar kendi ürünlerini kendileri yetiştirmeye başladı.

Cuma günü başlayan tohum satışlarında domates, salatalık, kornişon, lavanta, gece güzeli, fasulye gibi çeşitler dikkat çekerken, fiyatlar 10 ila 15 lira arasında değişiyor.

Tohum satışlarına vatandaşların ilgisinin yüksek olduğunu belirten pazarcı esnaflardan Murat Yüce; “Tohum satışlarımız bu sene erken başladı. Sebze ve meyve fiyatlarında ki önlenemez yükselişe alternatif olarak vatandaşlar ya kendi bahçelerinde ya da evlerinin balkonlarında kendi ürünlerini yetiştirerek hayat pahalılığı ile mücadele ediyorlar.

Çeşitlerimiz oldukça fazla. Domatesten lavantaya kadar tüm tohum çeşitlerimiz mevcut. Fiyatlarımızda oldukça makul olduğu için satışlarımız oldukça iyi. Devir artık hazır ürün alma devri değil. Her vatandaş kendi ürününü yetiştirmeye başladı.” şeklinde konuştu.