Tokgöz; “Kahraman ecdadımızın emanetine sahip çıkacağız”

Tokgöz; “Kahraman ecdadımızın emanetine sahip çıkacağız”
Saadet Partisi Sarayönü İlçe Başkanı Ziya Tokgöz, Çanakkale Zaferi'nin yıldönümü nedeniyle bir yayınladı.Tokgöz mesajında şu ifadelere yer verdi;“18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin bu yıl 107....

Saadet Partisi Sarayönü İlçe Başkanı Ziya Tokgöz, Çanakkale Zaferi'nin yıldönümü nedeniyle bir yayınladı.

Tokgöz mesajında şu ifadelere yer verdi;

“18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin bu yıl 107. yıl dönümünü kutluyoruz. Bu vesileyle aziz vatanı kanları ve canları pahasına bizlere armağan eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyoruz.

Biliyoruz ki bizlere aziz vatanı kanları ve canlarıyla armağan eden ecdadımız, sadece bir toprak parçası değil, toprak parçasını vatan kılan değerlerimizi de emanet etmişlerdir.

O ecdadın torunları olarak bizlere de emanete ve değerlerimize sahip çıkmak düşer.

Yüzyıllar boyunca dünyaya medeniyet, huzur, barış, refah ve adalet götüren ecdadın torunları olarak üzerimize düşen sorumluğun bilincindeyiz.

Tüm çabamız bu sorumluğumuzu layıkıyla yerine getirebilmek yönündedir. Saadet Partisi olarak aziz şehitlerimizi şehadete götüren değer, duygu ve inançla siyaset yapmaya çalışıyoruz.

Çanakkele’de geçit vermediğimiz “tek dişi kalmış canavar” olan Batı zihniyetinin dünyayı, bölgemizi ve İslâm ülkelerini içerisine attığı durum ortadadır.

Bizler Milli Görüşçüler olarak bu yolun çıkmaz sokak olduğu bilinciyle tüm dünyada tıkanan, işlemeyen, barış, huzur, refah ve adalet getirmeyen bu düzene karşı mücadele vermeyi;  yaşanabilir bir Türkiye’yi, yeniden büyük Türkiye’yi ve yeni bir dünyayı kurmak için çalışmaktayız.

Bunun yolunun da denenmiş ve kötü sonuçlar vermiş Brüksel’den, Lahey’den Kopenhag’dan, Washington’dan değil Çanakkale’den; ecdadı gülerek ve koşarak şehadete götüren değerlerden geçtiğinin bilincindeyiz. Tüm çabamız o değerlerin yeniden ihdas edilmesi yönündedir.

Biliyoruz ki Hakk’ı üstün tutan bir anlayış yeryüzüne hakim kılınmadan da dünyaya huzur, barış ve adalet gelmeyecektir.

Bilvesile Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da ve tüm vatan savunmasında gül bahçesine girer gibi şehadete koşan şühedayı ve gazilerimizi tekrar rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet, makamları âlî olsun.