TOKİ inşaatı başladı

TOKİ inşaatı başladı
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, Sarayönü ne yapılacak olan 883 konutun inşaat çalışmaları başladı. Karın yerden kalkmasının ardından hafriyat çalışmalara hızlı şekilde start verildi. Konutların ihaleyi...

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, Sarayönü ne yapılacak olan 883 konutun inşaat çalışmaları başladı. Karın yerden kalkmasının ardından hafriyat çalışmalara hızlı şekilde start verildi. Konutların ihaleyi kazanan İntek yapı tarafından 500 gün içerisinde inşa edilip teslim edilmesi planlanıyor.

Sarayönü ne inşa edilecek 3 ncü etap TOKİ konutlarının inşaat süreci başladı. Gerçekleştirilen ihale kapsamında 883 konut, cami, sosyal tesis ve 2 adet ticaret merkezi ile altyapı ve çevre düzenleme işi İntek Yapı tarafından inşa edilecek. Yükseklikleri zemin üzeri 4 kat olan projedeki konutların 627 si 2+1, 256 sı ise 3+1 planında inşa edilecek. 3 ncü etap TOKİ konutlarının hafriyat çalışmaları hızlı şekilde başladı. Hafriyat çalışmalarının yanı sıra İntek yapı tarafından kurulacak olan beton santrali ile temeller atılmaya başlanacak. Sözleşmede 700 gün olarak belirlenen proje teslim süresi ile ilgili olarak firma yetkililerinden edinilen bilgiye göre konutların 500 günde teslim edileceği öğrenildi. Toplam 45 bloktan oluşan dev projenin tamamlanması, vatandaşlar tarafından şimdiden merakla bekleniyor.

Yaşam merkezi olacak

Projenin ilçeye değer katacağını belirten Başkan Nafiz Solak, “Projenin yapılacağı alan camisi, dükkânları, sosyal donatıları, meydanı, parkları, peyzajı, otoparkı, çocuk oyun alanları ile nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, aynı zamanda kente değer katacak yeni bir yaşam merkezine dönüşecek. Projede modern ve yerel mimari sentezlendi. Mimari cephe elemanları ve zemin kat seviyesine kadar taş kaplama gibi özellikler modernize edilerek uygulandı” dedi.