Torku Şekerspor Kulübü iftarda buluştu

Torku Şekerspor Kulübü iftarda buluştu
(AA) - Konya Torku Şekerspor Kulübü, Konya Şeker Fabrikası kampüsünde iftar yemeğinde bir araya geldi.Torku Şeker'den yapılan açıklamaya göre, yemeğe, Torku Şeker Spor Kulüp Başkanı Ahmet Bozdam, kulüp yönetim kurulu üyeleri,...

(AA) - Konya Torku Şekerspor Kulübü, Konya Şeker Fabrikası kampüsünde iftar yemeğinde bir araya geldi.

Torku Şeker'den yapılan açıklamaya göre, yemeğe, Torku Şeker Spor Kulüp Başkanı Ahmet Bozdam, kulüp yönetim kurulu üyeleri, bisiklet ve güreş takımlarının antrenör ve sporcuları katıldı.

Programda, PANKOBİRLİK Genel Başkanı, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı olmasının yanı sıra Torku Şekerspor Fahri Başkanı da olan Ramazan Erkoyuncu sporcuları kabul etti.

Açıklamada programdaki konuşmasına yer verilen Torku Şekerspor Kulübü Başkanı Ahmet Bozdam, başarılarla dolu bir yılı geride bıraktıklarını belirterek, şu değerlendirmede bulundu:

"2022 yılını 2 ülke dışı, 5 ülke içinde olmak üzere, katıldığımız organizasyonlarda 17 altın, 9 gümüş, 6 bronz kazanarak kapattık. Her turnuvadan mutlaka madalya ile döndük. Sporcularımızın hepsi derece yaptı. Dünya 2'ncisi olan badminton branşındaki sporcumuz rahatsızlığı nedeniyle aramızda değil. Güreş branşında Samsun'da 2 sporcu ile mindere çıktık. 2 sporcumuzda Türkiye Şampiyonu olarak altın madalya kazandılar. 2023 yılına da altın madalyalar ile girdik. Genç ve yıldız sporculara katkımız sürecek. Mütevazı bir bütçe ile başarılı olan antrenörlerimizi, sporcularımızı bir kez daha tebrik ediyorum. Torku Şekerspor genç sporcularla çıktığı yolda örnek bir kulüp olacaktır."

Ramazan Erkoyuncu ise gençliğe yatırım yapmaya devam edeceklerini belirterek, "Bisiklette geçmişten gelen bir başarımız var. Bisiklet Konya'nın önemli bir branşı. Bu branşta, genç ve yıldızlarla yola devam ediyoruz. Güreş ise benim eskiden beri çok sevdiğim bir spor. Geçmişte Güreş Federasyonunda da yer aldım. Güreş branşında son müsabakadan 2 altın ile döndük. Verilen emek, başarıyla sonuçlanınca daha da mutlu oluyoruz. Değerli başkanlarımıza da katkıları için teşekkür ederim. Kulüp yöneticilerimizi, antrenör ve sporcularımızı tebrik ederim." ifadelerini kullandı.

İftar sonrasında Ramazan Erkoyuncu tarafından kabul edilen Torku Şeker Spor Kulübü yönetimi ve sporcularına, Konya'nın ticaret, sanayi ve tarımına yön veren oda başkanları tarafından sürpriz yapıldı. Konya Şeker Fabrikası ev sahipliğinde başka bir programda olan, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Sanayi Odası Başkanı Mustafa Büyükegen, Sanayi Odası Meclis Başkanı Memiş Kütükcü, Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik bir araya geldikleri sporcularla deneyimlerini paylaştı.

Sohbette, deprem bölgesine yardım edebilmenin, üretimle, güçlü ekonomiye sahip olmakla ve yeterli ekipman üretmekle mümkün olunabildiğinin görüldüğüne vurgu yapılırken, tüm odaların, güçlü şirketlerin ve Konya Şeker'in varlığının önemine işaret edildi.