Türk Bayrağı Fiyatları

Türk Bayrağı Fiyatları
Türk bayrağı, diğer milletlerin bayrağına göre taşıdığı anlam ve geçmişi yönüyle farklılıklar taşımaktadır. Türk bayrağı, kimi zaman uğruna mücadele edilecek vatan, kimi zamanda birlik ve beraberlik anlamlarını taşımaktadır....

Türk bayrağı, diğer milletlerin bayrağına göre taşıdığı anlam ve geçmişi yönüyle farklılıklar taşımaktadır. Türk bayrağı, kimi zaman uğruna mücadele edilecek vatan, kimi zamanda birlik ve beraberlik anlamlarını taşımaktadır. Köklü geçmişiyle de diğer bayraklardan ayrılmasının yanı sıra, hakkında anlatılan pek çok efsane ve gerçekler bulunmaktadır. Bunlardan bazıları:

Ay ve yıldız; ay ve yıldız sembolleri daha çok İslamiyet’e ve eski Türk kavimlerinde görülen gök tanrı inancını temsil ettiği düşünülmektedir. Bunun yanı sıra bilinen bir başka efsaneye göre; Osmanlı Devleti’nin yapmış olduğu birinci Kosova savaşı fazlasıyla kanlı geçmiş ve pek çok asker şehit olmuştur. Öyle ki savaş alanının pek çok yerinde kan gölleri oluşmuştur. Bu kan gölleri üzerinde, ay ve yıldız yansıma başlamış, bu durum bayrağımız için birer esin kaynağı oluşturduğu söylenmektedir.

Osman Gazi; bir başka efsaneye göre de Osmanlı Devleti’nin kurucu olan Osman Gazinin, rüyasında yükselmekte olan ay ve yıldız gördüğü ve bu rüyadan fazlaca etkilenip, çeşitli din adamları ve devlet büyüklerine anlatır. Bunun üzerine din ve devlet büyükleri kırmızı bir zemin üzerine ay ve yıldız sembollerinin yapılmasını isterler.

Türk Bayrağı Nelerde Kullanılır?

Türk bayrağı kullanım alanları günümüzde sıklıkla değişmekte ve çeşitlenmektedir. Genellikle makam ve mevki salonları, firma giriş ve çıkış yerleri, toplantı salonları, merkez ofisleri, gibi çeşitli kullanım alanları bulunmaktadır. Çeşitli kullanım alanlarına göre tercih edilebilecek pek çok bayrak türü ve modeli de bulunmaktadır.

Tercih edilecek bayrak ve türleri, kullanılacak malzemelerin boyutu ve kalitesi, renk ve desen gibi etkenlere bağlı olarak değişmektedir. Bununla birlikte bu değişiklikler Türk bayrağı fiyatları üzerinde bir etkiye sahiptir.

Türk Bayrağı Ölçüleri ve Özellikleri Nelerdir?

Türk bayrağı ölçü ve özellikleri kullanılacak olan yer, model ve boyutlara göre çeşitlilik göstermektedir. Bu çeşitlilik için standart olarak kullanılan bazı ölçüler bulunmaktadır. Bunlardan bazıları;

  • Gönder Bayrak Ölçüleri; 100* 150 cm – 600* 900 cm boyutlarında,
  • Masa Bayrağı Ölçüsü;8*32cm- 15 * 22cm boyutlarında,
  • Flama Bayrak Ölçüleri; 150* 2,25cm – 1,40- 1 metre boyutlarında,
  • Makam Bayrak Ölçüsü; 100*150 cm boyutlarında üretilmektedir.

Üretilecek olan bayrak ve sap boyutlarında, firma ve kurumların tercihi üzerine çeşitli değişiklikler yapılabilir. Bunun yanı sıra sap kısımları sarı, gümüş ve krom renkleriyle çeşitlendirebilir. Bayrak üzerinde yapılacak bütün bu değişiklikler, bayrak fiyatları arttırıcı ya da azaltıcı etkilere sahiptir.

Masa Bayrağı Nedir? Masa Bayrağı Nerede Kullanılır?

Masa bayrağı kısaca; masa üzerine konulmak amacıyla üretilmiş küçük boyutlu bayraklardır. Bu bayrakları daha çok çeşitli kurum ve firmalar tercih etmektedir.  Tercih edilmesindeki temel sebep taşıdığı kurumsal anlamlardır. Bu bayraklar kurumsal itibar ve güvenirlik taşıması sebebiyle günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Bayrakların kullanım alanları günümüzde çeşitlilik göstermekle birlikte genellikle; Sağlık kuruluşları, gençlik merkezleri, ofis ve şirketler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra, bayraklar kişi ve firmaların istediği üzerine özelleştirilip, çoğaltılabilirler.  Çeşitlendirilmesi ve ulaşılmasının kolay olması yönüyle de sık sık tercih edilmektedir.

Masa Bayrak Çeşitleri Nelerdir?

Bayrakların, tekli, ikili, üçlü, T ve L olmak üzere pek çok çeşidi bulunmaktadır. Çeşitliliği sadece kullanılan bayrakların sayısı ve asma direğine göre değil, kullanılan kumaş malzemesi ve tercih edilen baskı yöntemlerine göre de masa bayrağı değişiklik göstermektedir. Kare ya da oval, bayrak direği boyutunun daha büyük ya da küçük olması gibi çeşitleri de bulunmaktadır. Çeşitliliği, firmaların talep ve istekleri üzerine farklı boyut ve malzemelerle yeniden yapılandırabilir.