Sarayönü seçimini yaptı: Erdoğan ile yola devam

Sarayönü seçimini yaptı: Erdoğan ile  yola devam
Sarayönü’nde 28 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinin sonuçları netleşti. Sarayönü’nde seçmenlerin yüzde 89.5’i sandık başına gitti. Türkiye genelinde oyların yüzde 52’sini alan...

Sarayönü’nde 28 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinin sonuçları netleşti. Sarayönü’nde seçmenlerin yüzde 89.5’i sandık başına gitti. Türkiye genelinde oyların yüzde 52’sini alan Recep Tayyip Erdoğan 13 Cumhurbaşkanı seçildi.

Cumhurbaşkanı Edoğan, Sarayönü’nde yüzde 83,46 lık oranla 15 bin 326 oy aldı.  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın en büyük destekçisi 6 bin 243 oyla yine Ladik Mahallesi oldu.

Oransal olarak Sarayönü Mahalleleri arasında en büyük destek ise yüzde 98,9’luk oranla Kayıörenden geldi. 85 geçerli oyun 84’ü Erdoğan alırken, Kılıçdaroğlu’na ise sadece 1 oy çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın rakibi Kemal Kılıçdaroğlu ise yüzde 16,32’lik oranla 3 bin 039 oyda kaldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Konya’da en büyük desteği Güneysınır ve Altınekin’in ardından yüzde 83,46’lik oy oranı ile Sarayönü verdi.

Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur

Konya'da oyları arttı

Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimi sonuçlandı. Recep Tayyip Erdoğan, yeniden Cumhurbaşkanı seçildi. Erdoğan'a destek Konya'da da arttı

Erdoğan, Konya'da oy oranını ilk tura göre yüzde 4 civarında artırırken, seçime katılım oranı ise yüzde 89,17'den, 86,02'e düştü

Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimi sonuçlandı. 14 Mayıs'ta çoğunluk sağlanamadığı için ikinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın zaferiyle sonuçlandı. Erdoğan, seçimi yüzde 52 ile aldı. Kemal Kılıçdaroğlu da yüzde 48 oy aldı. Türk halkı, 5 yıl daha Erdoğan'a görev verdi.

Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur

Sarayönü zaferi doyasıya kutladı

Türkiye’nin 13’ncü Cumhurbaşkanlığı 2’nci tur seçimlerini Cumhur İttifakı Adayı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanmasının ardından Sarayönü’nde Cumhur ittifakı seçmenleri kutlama yaptı. Meydanlarda toplanan vatandaşlar sevinç gösterisinde bulundu.

Seçim sonuçlarının netleşmeye başladığı andan itibaren ellerinde Türk ve Ak Parti bayraklarıyla, Sarayönü Anadolu Meydanı ve Ladik Paşa Meydanında toplanan Sarayönülü vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı Seçimi’ndeki tarihi başarısı ve seçim sonuçlarını doyasıya kutladı.

(İrem DEMİR)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.