Ücretsiz tatil kitabı dağıtıldı

Ücretsiz tatil kitabı dağıtıldı
Sarayönü Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında, 2. sınıflardan başlayarak 10. Sınıflara kadar eğitim gören tüm öğrencilere yaz tatilinde okuması için kitap verildi. Yaz...

Sarayönü Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında, 2. sınıflardan başlayarak 10. Sınıflara kadar eğitim gören tüm öğrencilere yaz tatilinde okuması için kitap verildi. Yaz tatilinin ardından öğrencilerin kitapları okuyup okumadığını kontrol etmek için ödüllü bir faaliyet gerçekleştirilecek.

Okulun son günü gerçekleştirilen kitap dağıtım törenine Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, SYDV Müdürü Ahmet Turan katılırken, Kaymakam Tarık Bahadır katılamadı. Dağıtım töreni 15 Temmuz Şehitleri İlkokulu'nda gerçekleştirildi.

Sarayönü İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, yaptığı açıklamada, öğrencilere birisi İngilizce olmak üzere üç kitap hediye edildiğini söyledi.

Okumanın ve okuma alışkanlığı kazanmanın çok önemli olduğuna vurgu yapan Şişman, "Her öğrencimizin kendi sınıf seviyesine göre iki roman ve bir İngilizce hikaye kitabı hediye ettik. Öğrencilerimiz yaz tatilinde bunları okuyacak ve kitaplar kendilerinde kalacak. Amacımız yaz tatilinde kitap okutabilmek. Kitap okuyan bir çocuğun kelime hazinesi gelişir. Düşünme yeteneği ve buna bağlı olarak üretken zeka gelişir. Genel kültürü artar, etkin ve etkili bir insan olmanın yolları açılır. Dinleme ve konuşma kabiliyeti gelişir. Meslek hayatındaki başarı düzeyi yükselir. Sosyal ilişkilerinin kalitesi artar. Okuyup yeni bir şey öğrendikçe merak etmeye ve daha çok okuyup yeni şeyler öğrenmeye başlar. Ülkesine değer üretir." dedi.

Velilerin ve öğrencilerin de bu konuda çaba göstermesi gerektiğini kaydeden Şişman, şöyle konuştu: "Bu iş sadece bizim çabamızla olmaz. Velilerimizin de ilgi gösterip takip etmesi gerekiyor. Öğrencilerimiz ne kadar çok okursa o kadar gelişiyor. Dönem başında kitapların okunup okunmadığını anlamak için ödüllü bir etkinlik yapacağız. Burada amacımız sınav yapmak değil, öğrencilerimize okumayı sevdirmek."