Üçüncü dönem buzağı destekleri alınıyor

Üçüncü dönem buzağı destekleri alınıyor
Sarayönü Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Erdoğdu, "Hayvancılık Desteklemeleri Hakkında Uygulama Esasları Tebliği" kapsamında yürütülmekte olan 3'ncü dönem buzağı desteklemeleri ile ilgili açıklamada bulundu.Erdoğdu,...

Sarayönü Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Erdoğdu, "Hayvancılık Desteklemeleri Hakkında Uygulama Esasları Tebliği" kapsamında yürütülmekte olan 3'ncü dönem buzağı desteklemeleri ile ilgili açıklamada bulundu.

Erdoğdu, yaptığı açıklamada, "Süt üreticileri birliği olarak üyelerimizden 2016 yılı 3'ncü dönem buzağı destekleme başvurularını almaya başladık. Üyelerimizin ilçe tarım müdürlüğüne buzağı destekleme dosya bedeli olarak 10,00 TL yatırmaları gerekmektedir. Makbuzla birliğimize gelerek hazırda bulunan başvuru dilekçesini doldurup imzalamaları gerekmektedir. Başvuru için son tarih Haziran ayının sonudur. Üyelerimizin gelirken yanlarında kimlikleri ve işletme numaralarının olması faydalarına olacaktır" dedi.

Destekleme ödemelerinin buzağıların doğduğu işletme numarası üzerinden yapılacağını kaydeden Mustafa Erdoğdu, "Suni tohumlama yapılmadan doğan buzağı başına 350, suni tohumlama yapılarak doğan buzağı başına 500, ayrıca suni tohumlama buzağılarının döl kontrolü testini geçen boğa spermalarından olması halinde ilave 50 lira ödeme yapılacaktır" dedi.

Tebliğ hükümleri gereğince yerine getirilmesi gereken hükümlerle ilgili bilgi veren Başkan Erdoğdu şunları kaydetti: "Buzağıların 2016 yılı içerisinde doğmuş olmaları gerekiyor. Küpelenerek TÜRKVET  ve E-ıslah'a kaydedilmiş olması, doğduğu işletmede canlı olarak 4 ay yani 120 günü tamamlamış olması, programlı aşılarının (Şap, Brusella ve Çiçek aşıları) tamamlanmış olması gerekmektedir."