Umreciler kutsal topraklara uğurlandı

Umreciler kutsal topraklara uğurlandı
 Sarayönü’ne geçtiğimiz aylarda emekli imam hatip Veli Kozan aracılığı ile şube açan Güvenç Turizm ile umreye gitmek için hazırlık yapan umreciler, Pazar günü umre ibadetlerini gerçekleştirmek üzere kutsal topraklara...

 

Sarayönü’ne geçtiğimiz aylarda emekli imam hatip Veli Kozan aracılığı ile şube açan Güvenç Turizm ile umreye gitmek için hazırlık yapan umreciler, Pazar günü umre ibadetlerini gerçekleştirmek üzere kutsal topraklara gitti.

Güvenç Turizm Konya Şube Sorumlusu Enver Çardakçı ve kafile başkanı Şerif Korkmaz kılavuzluğunda umreye giden 10 kişilik kafile için Cumartesi günü Sarayönü’nde uğurlama töreni düzenlendi.

Cumartesi günü kılınan ikindi namazının ardından emekli imam hatip Veli Kozan’ın ettiği dualara Amin diyen kafile, Cumartesi günü Sarayönü’nden yola çıktıktan sonra Pazar sabahı Konya Havalimanından uçağa binerek, kutsal topraklara umre vazifelerini gerçekleştirmek üzere yola çıktı.

Umrecilerin kutsal topraklarda ziyaret edecekleri yerler ile ilgili olarak bilgi veren Güvenç Turizm Sarayönü temsilcisi Veli Kozan, “Kafilemiz toplam 24 gün boyunca kutsal topraklarda kalacaklar. Bunun 20 günü Mekke’de kalan 4 günü ise Medine’de olacak. Kafilemiz bu süre zarfında Medine Mescid-i Nebevi, Uhud Dağı, Mescid-i Kıbleteyin, Yedi Mescitler, Cennet-ül Baki gibi yerler bulunuyor.

Bütün namazlarını peygamberimiz Hz. Muhammet’in (s. a. v) Camiinde kılacaklar ve peygamberimiz (s. a. v) mescidini ziyaret edecekler. Daha sonra Mekke’ye gidecek olan umreciler, Kabey-i Muazzama’yı tavaf edip Safa ile Merve arasında Say yapacaklar. Ayrıca Arafat, Mina, Müzdelife, Şeytan Taşlama yerlerini ziyaret edecekler.

Umre ziyareti yapan hemşerilerimiz 24 gün sonra geri dönüş yapacaklar. Umre yolculuğuna çıkan tüm hemşerilerimize hayırlı olsun. Allah yaptıkları ibadetleri kabul etsin inşallah” dedi.