Umreciler pazar günü uğurlandı

Umreciler pazar günü uğurlandı
Emekli İmam Hatip Veli Kozan nezaretinde özel bir tur şirketiyle umreye gitmek için hazırlık yapan 55 umreci, pazar gecesi kutsal topraklara gitmek üzere hareket etti.Görevliler kılavuzluğunda umreye giden grup için 25 Mart Pazar...

Emekli İmam Hatip Veli Kozan nezaretinde özel bir tur şirketiyle umreye gitmek için hazırlık yapan 55 umreci, pazar gecesi kutsal topraklara gitmek üzere hareket etti.

Görevliler kılavuzluğunda umreye giden grup için 25 Mart Pazar günü bir uğurlama töreni düzenlendi. Yatsı namazının ardından İstasyon Meydanı’nda yapılan uğurlama törenine, umre yolcuları ve yakınları katıldı.

Uğurlama duasını yapan görevli imam hatip mukaddes topraklar ile ilgili yaptığı açıklamaların ardından dualarla umrecilerin hayırlı bir umre geçirmesini diledi. Yapılan uğurlama töreninde duaların ardından kendilerini uğurlamaya gelen vatandaşlarla vedalaşan umreciler sonrasına Konya havaalanına doğru yola çıktı.

Umrecilerin kutsal topraklarda ziyaret edecekleri yerler ile ilgili olarak bilgi veren Veli Kozan, “Medine Mescid-i Nebevi, Uhud Dağı, Mescid-i Kıbleteyin, Yedi Mescitler, Cennet-ül Baki gibi yerler bulunuyor. Bütün namazlarını peygamberimiz Hz. Muhammet’in (s.a.v) Camiinde kılacaklar ve peygamberimiz (s.a.v) mescidini ziyaret edecekler. Medine’de 10 gün kaldıktan sonra Mekke’ye gidecek olan umreciler, Kabey-i Muazzama’yı tavaf edip Safa ile Merve arasında Say yapacaklar. Ayrıca Arafat, Mina, Müzdelife, Şeytan Taşlama yerlerini ziyaret edecekler. Dualarla uğurlanan umre yolcularının, dini vecibelerini yerine getirdikten sonra 18 Nisan'da Sarayönü’ne geri dönecekler.” dedi.