Virüs fırtınası geliyor!

Virüs fırtınası geliyor!
Avustralya'yı kasıp kavuran grip salgınının bu sene diğer ülkeleri de vurması bekleniyor. İngiltere mevsimsel gribin koronavirüs ile birleşerek büyük bir fırtınaya neden olabileceğini belirtirken, uzmanlar 20 bin kişinin hayatının...

Avustralya'yı kasıp kavuran grip salgınının bu sene diğer ülkeleri de vurması bekleniyor. İngiltere mevsimsel gribin koronavirüs ile birleşerek büyük bir fırtınaya neden olabileceğini belirtirken, uzmanlar 20 bin kişinin hayatının tehlikede olduğu konusunda uyarıda bulundu. Peki 'İkiz salgın' olarak isimlendirilen bu durumdan nasıl korunabiliriz?

İşte dikkat çeken detaylar...

Avustralya'da özellikle çocukları etkisi altına alan ve hızla yayılan büyük grip salgını diğer ülkelerin de alarma geçmesine neden oldu. Çocuk ve yaşlılarda daha ciddi hastalıklara neden olduğu bilinen H3N2 suşunun (İnsanlarda yaygın olarak gribe neden olan virüs tipi) bu yıl bir çok ülkede hızla yayılması ve krize neden olmasından korkuluyor.

 

GRİP KORONAVİRÜS İLE BİRLEŞEREK FIRTINAYA DÖNÜŞECEK: 20 BİN KİŞİ HAYATINI KAYBEDEBİLİR

İngiltere bu kış koronavirüs ile birleşerek büyük bir fırtınaya dönüşecek mevsimsel gribin neden olacağı son yılların en büyük salgınına hazırlanıyor.

Uzmanlar grip mevsiminin bu yıl beklenenden erken geleceğini ve çok daha sert olacağını belirterek, virüs fırtınası kapsamında 20 bin kişinin hayatını kaybedebileceğini ve on binlerce kişinin de hastane kaldırılabileceğini düşünüyor.

 

GÜÇLÜ BELİRTİLER VAR: BU KIŞ HER İKİSİ DE ÖLÜMCÜL TEHDİT

Birleşik Krallık Sağlık Güvenliği Ajansı (UKHSA), koronavirüs ve mevsimsel grip gibi virüslerin geniş çapta yayılmaya başlaması nedeni ile İngiliz vatandaşlarını kendilerini bekleyen 'zor kış' konusunda uyardı.