Vizeciler haftaya gelecek

Vizeciler haftaya gelecek
Sarayönü'ne araç muayene istasyonu, Şubat ayı vizesini yapmak için önümüzdeki hafta kurulacak. Sarayönü'nde araçlarını muayene ettirecek olanlar için 2018 yılının Şubat ayı muayenesi önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek....

Sarayönü'ne araç muayene istasyonu, Şubat ayı vizesini yapmak için önümüzdeki hafta kurulacak. Sarayönü'nde araçlarını muayene ettirecek olanlar için 2018 yılının Şubat ayı muayenesi önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek. Randevuda yer bulabilmek için araç sahiplerinin erken davranması gerekiyor.

Periyodik Araç Muayenesi, Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü, Yola Elverişlilik Muayenesi, Tadilat sonrası muayene, Zorunlu Muayene ve Trafik Tescil İşlemleri için gerekli olan tespitler için 8-9-10 Şubat tarihlerinde, Buğday Pazarı'nın yanında kurulacak.

Aracına güvenmeyenler girmesin

Sarayönü'ne gelen araç muayene istasyonunun Karaman'a bağlanmasının ardından, sürücüleri bir de tehlike bekliyor. Aracı muayeneden geçmeyen vatandaşlar, ikinci muayenesi için Ilgın veya Konya'ya başvuramıyor. Araç muayene istasyonu Karaman'a bağlı olduğu için ikinci vize için Karaman'a gidilmesi ve istasyonun geleceği bir sonraki ayın beklenmesi gerekiyor. Son gün sıkıntısı olup da muayeneden kalan araçların trafiğe çıkması durumunda ise bağlanma riski bulunuyor. Bu yüzden aracının kesin geçeceğini düşünmeyen vatandaşların, mağduriyet yaşamaması için Ilgın veya Konya'da vize yaptırması gerekiyor.

Geciktirenlere ceza

Öte yandan gezici araç muayene istasyonu yetkilileri, yaptıkları açıklamada "Gezici araç muayene istasyonu, 8-9-10 Şubat günleri muayeneleri gerçekleştirecek. Artık muayeneler randevu sistemiyle yapılıyor. Randevusu bulunmayan vatandaşlar, kesinlikle vize işlemlerinden faydalanamayacak. Araç sahibi vatandaşlarımızın gününü geçirmeden araçlarını muayene ettirmesi gerekiyor. Aksi takdirde gecikmeli yaptıracaklar için gecikme zammı uygulanacak. Gecikme zammı ise, her bir geciken aybaşına %5 olarak uygulanacak. Muayenesini yaptırmayan vatandaşlarımızın bu fırsatı değerlendirerek muayenelerini yaptırmaları menfaatlerine olacaktır. Ayrıca sürücülerimiz araçlarında reflektör, yangın söndürme cihazı, ilk yardım çantası, tescil ve trafik belgesi asılları, borcu yoktur yazısı, trafik sigortası, LPG var ise gaz sızdırmazlık belgesi, ilk yardım seti ve stepne bulundurmaları zorunludur." dedi.