Yaşlılara covid aşısı yapılıyor

Yaşlılara covid aşısı yapılıyor
Sarayönü’nde belirlenen aşılama ekipleri, merkez ve mahallere giderek yaşlılara covid-19 aşı çalışmasına başladı. Bunun yanında yaşlılar hastaneye giderek de aşısını yaptırabiliyor.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın...

Sarayönü’nde belirlenen aşılama ekipleri, merkez ve mahallere giderek yaşlılara covid-19 aşı çalışmasına başladı. Bunun yanında yaşlılar hastaneye giderek de aşısını yaptırabiliyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın huzurevleri, engelli ve bakımevleriyle birlikte 90 yaş üzeri vatandaşların da aşılanacağı yönündeki açıklamasının ardından Sarayönü’nde de evde ve hastanede aşılama çalışmalarına başlandı.

Sağlık Bakanlığının açıklamasının ardından Sarayönü’nde belirlenen aşılama ekipleri, merkez ve mahallere giderek yaşlılara aşılarını yapıyor. Sağlık ekipleri aşı yapılmasının ardından herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için aşı olan kişiyi belli bir zaman gözetim altında tutarken, aşı olan yaşlılar ekiplerin evlerine gelerek aşı yapmasından memnuniyet duyduklarını ifade etti. Evde oldukları aşıyla koronavirüse karşı kendilerini daha güvende hissettiklerini kaydeden yaşlılar yine de tedbiri elden bırakmayarak maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyacaklarını dile getirerek sağlık personeline teşekkür etti.