Yeni Emniyet Amiri Mustafa Ünsal

Yeni Emniyet Amiri Mustafa Ünsal
Sarayönü İlçe Emniyet Amiri Hasan Korkmaz’ın 51 aylık görev süresini doldurmasının ardından Selçuklu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne tayin olması ile birlikte Komiser Yardımcısı Mustafa Ünsal yeni Emniyet Amiri oldu. ...

Sarayönü İlçe Emniyet Amiri Hasan Korkmaz’ın 51 aylık görev süresini doldurmasının ardından Selçuklu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne tayin olması ile birlikte Komiser Yardımcısı Mustafa Ünsal yeni Emniyet Amiri oldu.

Akşehir doğumlu olan Mustafa Ünsal ilk ve orta öğretimini Akşehir’de tamamladıktan sonra Selçuk Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2019 yılında mezun olduktan sonra, 2020 yılında POMEM tarafından yapılan sınavı kazanarak Karatay Doğanlar Karakolunda komiser yardımcısı olarak görev yapmaya başladı.

Sarayönü Emniyeti

Konya Doğanlar Karakolu’nda 2 yıl kadar hizmet verdikten sonra 2022 yılında Sarayönü’ne tayin olan Ünsal, 1 yıl süre ile Karakol Amiri olarak görev yaptıktan sonra İlçe Emniyet Amiri Hasan Korkmaz’ın tayin olması ile birlikte Sarayönü’nün Yeni İlçe Emniyet Amiri olarak görev yapmaya başladı. Evli olan Mustafa Ünsal’ın babası da emekli polis memuru.

Sarayönü’nün huzurlu bir ilçe olduğunu belirten Mustafa Ünsal; “Sarayönü insanı gerçekten çok anlayışlı, yardımsever ve birlik beraberliğe önem veren bir topluluk.

İlçenin huzurunun bozulmaması için en az bizim kadar özen gösteren bir yapıya sahipler. 1 yılı aşkın süredir elimden geldiğince hizmet vermeye çalıştığımız ilçemizde artık sorumluluklarım daha fazla. Bu zorlu görevin altından kalkmak için personellerimizle birlikte tüm gücümüzle çalışarak, ilçemizin asayişinin ve huzurunun bozulmamasına özen göstereceğiz.” dedi.

Emniyete 10 yeni personel atandı

Mustafa Ünsal’ın İlçe Emniyet Amiri olması ile birlikte, İlçe Emniyet Amirliğine farklı birimlerde görevli 10 yeni personel tayin olarak, hizmet vermeye başladı.

Yeni atamalarla ilgili de açıklama yapan Ünsal; “Emniyet Amirliğimizde görevlendirilmek üzere yeni hizmet vermeye başlayan 10 personelimiz için başvurularımızı kırmayıp, atamalara özen gösteren Konya İl Emniyet Müdürümüz sayın Engin Dinç’e çok teşekkür ediyorum. İlçe Emniyet Amirliği olarak güçlü personel kadromuzla birlikte Sarayönü’ne hizmet vermek için buradayız.” şeklinde konuştu.