Yeni Konya Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut oldu!

Yeni Konya Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut oldu!
Resmi Gazete’nin 2 Ağustos 2023 tarihli sayısında Emniyet Müdürleri kararnamesi yayımlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla 52 şehrin emniyet müdürü değişti.Mardin Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut Konya Emniyet Müdürü...

Resmi Gazete’nin 2 Ağustos 2023 tarihli sayısında Emniyet Müdürleri kararnamesi yayımlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla 52 şehrin emniyet müdürü değişti.

Mardin Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut Konya Emniyet Müdürü oldu.

Konya Emniyet Müdürü Engin Dinç Ankara Emniyet Müdürü oldu.

Mahmut Karabulut kimdir?

Mahmut Karabulut, 1965 yılında Elazığ ilinde doğdu. İlk ve Orta tahsilini Elazığ ilinde tamamladı. 1983 yılında Polis Koleji, 1987 yılında ise Polis Akademisi'nden mezun oldu. Çeşitli rütbelerde olmak üzere sırasıyla; İzmir Emniyet Müdürlüğü, Batman Emniyet Müdürlüğü, İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Tokat Emniyet Müdürlüğü, Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ve Gaziantep Emniyet Müdürlüğünde değişik birimlerde görev yaptı. 14.07.2010 tarihinde 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etti. Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı, Özel Güvenlik Denetleme Daire Başkanlığı ve Karabük Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde görev yaptı. Kilis İl Emniyet Müdürü olarak görev yapmaktayken, 06.07.2021 tarihinde açıklanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Mardin İl Emniyet Müdürü olarak atandı. İl Emniyet Müdürümüz; evli ve bir çocuk babasıdır.

HABER MERKEZİ

Etiketler :