Yetim çocuklar şenlikte eğlendi

Yetim çocuklar şenlikte eğlendi
Konya İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Vakfı (İHH) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen yetim çocuklar şenliği haftasonu İHH Çarıklar Eğitim Merkezinde düzenlendi.Yeni eğitim öğretim yılı öncesi çocukların...

Konya İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Vakfı (İHH) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen yetim çocuklar şenliği haftasonu İHH Çarıklar Eğitim Merkezinde düzenlendi.

Yeni eğitim öğretim yılı öncesi çocukların moral bulması için düzenlenen etkinliğe yaklaşık 250 çocuk katılırken, etkinliğe Sarayönü’nden 10, Konya ve çevre ilçelerinden 200, Afrika ve Irak’lı Türkmen çocuklardan yaklaşık 40 çocuk katıldı.

İHH Çarıklar Eğitim Merkezinde gerçekleşen şenliğe aileleri ile gelen çeşitli yaş ve uyruktan çocuklar, kendileri için kurulan stantlarda çeşitli etkinliklere katıldı. İp atlama, halat çekme, çuval yarışı, yumurta taşıma, mendil kapmaca gibi etkinliklerle gönüllerince eğlendi. Büyükler eşliğinde boyama yapan yetimler, zaman zaman çalan müzikler eşliğinde dans etti.

İHH

Şenlik havasında bir etkinlik

İHH Sarayönü temsilcisi Mustafa Salman Öztürkçü, İHH’nın yardımlarının başını yetimlerin çektiğini belirtti. Etkinliğe yaklaşık olarak 250 yetim çocuğun katıldığını belirten Öztürkçü “Pandemi nedeni ile 2020 ve 2021 yıllarında düzenleyemediğimi, yetim ve yetim hamilerinin katılıp eğlendikleri, hadleş oldukları geleneksel Büyük Çocuk Şenliğimiz, bu yıl 24 Eylül Cumartesi günü Çarıklar Eğitim Merkezimizde düzenlendi. Başta yetimlerimiz olmak üzere doyasıya eğlenen çocukların ve bu heyecana ortak olan ailelerin duasında yer almanın huzurunu yaşatan Rabbimize hamd ederiz.” şeklinde konuştu

İHH