Yetimler hamisiz kaldı

Yetimler hamisiz kaldı
İHH Sarayönü Temsilcisi Mustafa Salman Öztürkçü, geçtiğimiz hafta Pazartesi günü hayata gözlerini yuman Nadir Taşar’ın vefatı sebebi ile büyük bir üzüntü içerisinde olduğunu, merhumun gönlünün oldukça zengin ve bir...

İHH Sarayönü Temsilcisi Mustafa Salman Öztürkçü, geçtiğimiz hafta Pazartesi günü hayata gözlerini yuman Nadir Taşar’ın vefatı sebebi ile büyük bir üzüntü içerisinde olduğunu, merhumun gönlünün oldukça zengin ve bir o kadar mütevazi olduğunu belirtti.

Pazartesi günü hayata gözlerini yuman Nadir Taşar’ın ardından, merhumun vefat haberine ailesi kadar üzülen insanlardan biri de İHH Sarayönü Temsilcisi Mustafa Salman Öztürkçü. Başkan Öztürkçü, Merhum Nadir Taşar’la tanışıklıklarının 2 yılı aşkın bir süreyi bulduğunu ifade ederken, kendisini daha önce tanıyamamaktan ve yaşamı boyunca merhumla daha fazla vakit geçirip fikir alışverişinde bulunamamaktan ötürü oldukça üzgün.

Allah’ın iyi insanları yanına daha çabuk aldığını söyleyen Öztürkçü, “Nadir abi ile tanışmamız 2020 yılının ortalarına denk geliyor. Kendisi uzun yıllar yurtdışında çalıştıktan sonra emekli olup memleketi Sarayönü’ne dönüş yaptı. Dönüş yapmasının ardından aracılar vasıtası ile bizleri bularak, mazlumlara ve yoksullara yardım etme konusunda elinden geleni yapmak istediğini belirtti. Bizde ona İHH olarak aylık belirlediğimiz meblağı ilettik. Ama o bizim belirlediğimiz meblağın çok üzerinde aylık düzenli yardımlarda bulunarak, birçok yetimin hamiliği görevini üstlendi.” diye konuştu.

Taşar’ın yaptığı yardımları gizli tutmayı önemsediğini kaydeden Öztürkçü, “Merhum Nadir abinin bakımını üstlendiği 10 yetim çocuğu var. Bu sadece İHH aracılığı ile yaptığı kısım. Daha Kızılay’a ve sosyal yardımlaşma vakfına da yardımlarda bulunuyordu. Ama bunu çok dillendirmek istemedi. Hayırseverliğini ön plana koyarak insanların kendisi ile o tarz da bir ilişki içerisinde olmaktan hep kaçındı.”

Cuma günü son kez görüştük

Merhum Nadir Taşar’la vefatından 3 gün önce, en son Cuma günü görüştüklerini kaydeden İHH Sarayönü temsilcisi Mustafa Salman Öztürkçü, şöyle devam etti:

“Ben şahsım ve İHH adına, ilçemiz adına ondan razıyım. Rabbim de ondan razı olsun. İHH’ya yapmış olduğu nakdi yardımların yanında, Afrika’da 2 tane de su kuyusu açtırdı. Cömertlik zengine çok yakışıyor. Nadir abi belki emekli maaşının tamamını hayır kurumlarına dağıtıyordu. Ben sadece meblağ olarak bize yaptığı yardımları biliyorum, ama Kızılay’a ve Sosyal Yardımlaşma Vakfına da yardımda bulunuyordu. Mekanı cennet olsun.  Vefatından dolayı çok üzgünüm, ama bir o kadar da ondan razıyım. Allah razı olsun. Yetimler hamisiz kaldı, babalarını kaybetti.”