Yıldız’dan 30 Ağustos açıklaması

Yıldız’dan 30 Ağustos açıklaması
CHP İlçe Başkanı Tahir Yıldız, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhuriyetinin yaşaması için her zaman her türlü mücadeleye hazır olduklarını söyledi.Yıldız, açıklamasında şunları...

CHP İlçe Başkanı Tahir Yıldız, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhuriyetinin yaşaması için her zaman her türlü mücadeleye hazır olduklarını söyledi.

Yıldız, açıklamasında şunları söyledi:

“Ebedi Başkomutan, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 30 Ağustos 1922 günü zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz, Türk Milletini, özgürlüğe ve Bağımsızlığa kavuşturan altın bir sayfadır.

30 Ağustos günü, aziz milletimiz “Ya istiklal ya ölüm” diyerek çıktığı yolda hedefine ulaşmış, bu topraklarda yaşayan insanların asla tutsak yaşamayacağını bütün dünyaya göstermiştir. Bu zafer ile halkımızın yaktığı, Bağımsızlık, Özgürlük ve adalet ışığı tüm mazlum milletlerin de tutsaklık zincirlerini kırarak özgürlüğe kavuşmasına ilham vermiştir.

Şu kesindir ki 1071 de Alparslan orduları, Malazgirt ten girerek Anadolu’yu Türk toprağı haline getirmiştir. 1922 de ise Mustafa Kemal bu durumun hiç bir şart altında değiştirilemeyeceğini bütün Dünyaya göstermiştir. Dolayısı ile bu iki büyük değerin bir birine alternatif olarak gösterilmeye çalışılması son derece yanlış ve tehlikelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Kurtuluş Savaşı’nın önderi, Cumhuriyet’in banisi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize rahmet diliyor, vatanı için mücadele veren kahramanlara şükranlarımı sunuyor, halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı coşkuyla kutluyorum.”