Yılın ilk vizesi yapılacak

Yılın ilk vizesi yapılacak
Sarayönü'nde araç muayene istasyonu, yılın ilk vizesini yapmak için Ocak ayının ikinci haftası kurulacak. Sarayönü'nde araçlarını muayene ettirecek olanlar için 2018 yılının ilk muayenesi önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek....

Sarayönü'nde araç muayene istasyonu, yılın ilk vizesini yapmak için Ocak ayının ikinci haftası kurulacak. Sarayönü'nde araçlarını muayene ettirecek olanlar için 2018 yılının ilk muayenesi önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek. Randevuda yer bulabilmek için araç sahiplerinin erken davranması gerekiyor.

Periyodik Araç Muayenesi, Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü, Yola Elverişlilik Muayenesi, Tadilat sonrası muayene, Zorunlu Muayene ve Trafik Tescil İşlemleri için gerekli olan tespitler için 12-13 Ocak tarihlerinde, Buğday Pazarı'nın yanında kurulacak olan muayene istasyonu 2018 yılının ilk muayenesini yapacak.

Geciktirenlere ceza

Gezici araç muayene istasyonu yetkilileri, yaptıkları açıklamada "2018 yılının ilk araç muayenesi için Buğday Pazarı yanında kurulacak olan gezici araç muayene istasyonu, 12 Ocak Cuma ve 13 Ocak Cumartesi günleri muayeneleri gerçekleştirecek. Artık muayeneler randevu sistemiyle yapılıyor. Randevusu bulunmayan vatandaşlar, kesinlikle vize işlemlerinden faydalanamayacak. Araç sahibi vatandaşlarımızın gününü geçirmeden araçlarını muayene ettirmesi gerekiyor. Aksi takdirde gecikmeli yaptıracaklar için gecikme zammı uygulanacak. Gecikme zammı ise, her bir geciken aybaşına %5 olarak uygulanacak. Muayenesini yaptırmayan vatandaşlarımızın bu fırsatı değerlendirerek muayenelerini yaptırmaları menfaatlerine olacaktır. Ayrıca sürücülerimiz araçlarında reflektör, yangın söndürme cihazı, ilk yardım çantası, tescil ve trafik belgesi asılları, borcu yoktur yazısı, trafik sigortası, LPG var ise gaz sızdırmazlık belgesi, ilk yardım seti ve stepne bulundurmaları zorunludur" dedi.

Etiketler :