Yılın ilk vizesi yapılacak

Yılın ilk vizesi yapılacak
Sarayönü'nde ağır kış şartlarından dolayı Ocak ayında kurulamayan araç muayene istasyonu, yılın ilk vizesini yapmak için şubat ayının başında kurulacak. Sarayönü'nde araçlarını muayene ettirecek olanlar için 2017 yılının...

Sarayönü'nde ağır kış şartlarından dolayı Ocak ayında kurulamayan araç muayene istasyonu, yılın ilk vizesini yapmak için şubat ayının başında kurulacak. Sarayönü'nde araçlarını muayene ettirecek olanlar için 2017 yılının ilk muayenesi önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek.

Periyodik Araç Muayenesi, Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü, Yola Elverişlilik Muayenesi, Tadilat sonrası muayene, Zorunlu Muayene ve Trafik Tescil İşlemleri için gerekli olan tespitler için 2-3 Şubat tarihlerinde, Buğday Pazarı nın yanında kurulacak olan muayene istasyonu 2017 yılının ilk muayenesini yapacak.

Randevuda erken davranın

Konu hakkında açıklamada bulunan Sarayönü Şoförler Odası Başkanı İsmail Karataş açıklamasında, "2017 yılının ilk araç muayenesi için Buğday Pazarı yanında kurulacak olan gezici araç muayene istasyonu, 2 Şubat Perşembe ve 3 Şubat Cuma günleri muayeneleri gerçekleştirecek. Artık muayeneler randevu sistemiyle yapılıyor. Vatandaşlarımız 0 850 222 88 88 numaralı telefondan veya www.ubak.gov.tr adresinden randevusunu alabilir. Randevusu bulunmayan vatandaşlar, kesinlikle vize işlemlerinden faydalanamayacak. Araç sahibi vatandaşlarımızın gününü geçirmeden araçlarını muayene ettirmesi gerekiyor. Aksi takdirde gecikmeli yaptıracaklar için gecikme zammı uygulanacak. Gecikme zammı ise, her bir geciken aybaşına %5 olarak uygulanacak. Muayenesini yaptırmayan vatandaşlarımızın bu fırsatı değerlendirerek muayenelerini yaptırmaları menfaatlerine olacaktır. Ayrıca sürücülerimiz araçlarında reflektör, yangın söndürme cihazı, ilk yardım çantası, tescil ve trafik belgesi asılları, borcu yoktur yazısı, trafik sigortası, LPG var ise gaz sızdırmazlık belgesi, ilk yardım seti ve stepne bulundurmaları zorunludur" dedi.