Yukarı Mahallesinin toplulaştırma şikayetleri bitmiyor

Yukarı Mahallesinin toplulaştırma şikayetleri bitmiyor
Sarayönü’nde Yukarı Mahallesinde tarlası olan çiftçiler, uzun süren itirazlar sonunda kesinleşen toplulaştırma işlemleri ile birlikte, toplamda 5 kez itiraz etmelerine rağmen kesinleşen tapularla birlikte arazilerde hiçbir değişiklik...

Sarayönü’nde Yukarı Mahallesinde tarlası olan çiftçiler, uzun süren itirazlar sonunda kesinleşen toplulaştırma işlemleri ile birlikte, toplamda 5 kez itiraz etmelerine rağmen kesinleşen tapularla birlikte arazilerde hiçbir değişiklik olmadığını ve ilk itirazda bulundukları hali ile toplulaştırmanın kesinleştiğini belirtti.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Yukarı Mahallesi Muhtarı İsa Öztürk, şöyle konuştu:

“Toplulaştırma meselesi gündeme geldiğinden beri, Yukarı mahalle sakinleri olarak itirazlarda bulunduk. Defalarca şahsi olarak DSİ’ye başvurduk. Yetmedi kurum amirlerimizle birlikte giderek itirazda bulunduk. Sayısız kez Devlet Su İşlerinin kapısını aşındırmamıza rağmen, toplulaştırma işlemlerinin tamamlanması ile birlikte tapuların dağıtıma çıkmasından sonra, arazilerimizde hiçbir değişiklik yapılmadığını gördük.

Yukarı Mahallesi sakinleri olarak artık sabrımız taştı, hakkımızı mahkemede arayacağız. Hiçbir üreticinin memnun olmadığı bir toplulaştırma işlemi, Türkiye’nin neresinde görülmüş ki, bizim başımıza geliyor. Devlet Su İşlerinde görevli personeller demek ki bizleri umursamıyor. Kafalarına göre üreticilerin isteklerini hiçe sayarak arazi toplulaştırma işlemlerini tamamlamışlar. Bundan sonra ki etapta hakkımızı mahkeme yolu ile arayacağız. Artık sabrımız tükendi.”